Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia z niefabrycznego na fabryczne.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum a więc za wszystkie błędy serdecznie przepraszam. Od niedawna jestem posiadaczem Megane II. Mam taki problem iż posiadam oryginale radio lecz nie jest ono zamontowane. Poprzedni właściciel zastosował zamiennik ponieważ nie działały mu płyty. Mnie bardzo drażni fakt iż nie mam wyświetlanych informacji na wyświetlaczu i sterowania przy kierownicy. Zastanawia mnie otóż fakt czy podczas wymiany radia wszystkie wtyczki będą pasowały? Czy mogę zamontować oryginalne radio bez większych problemów? Bardzo dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć jakie zmiany poczynił poprzedni właściciel, możliwe że nic i tylko wystarczy wyjąc to nieoryginalne radio i zamontować to co chcesz. Możliwe że pokombinował z wtyczkami i trzeba odtworzyć stan fabryczny.

Wyjmij radio i powinno być wiadomo, jak się nie znasz to zrób zdjęcia i wstaw tutaj, zawsze ktoś coś podpowie.

Jeśli w tym oryginalnym nie działa czytnik to możesz za mała kasę kupić działającą używkę i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

Właśnie też myślałem o używanym w 100% sprawnym. Lecz czytałem że brak możliwości słuchania płyt może być przyczyną odpięcia się wtyczki.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdemontuj to inne radio i spróbuj podłączyć oryginalne i włącz, wszystko się wyjaśni. Jak otrzymać kod znajdziesz na forum. Do wpięcia jedna duża czarna wtyczka (zasilanie i głośniki), żółta wtyczka wyświetlacz i sterowanie radiem oraz wtyczka anteny.

Jak coś mam swoje w pełni działające radyjko TunerList do sprzedania.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuję i dam znać czy działa wszytsko. Jeżeli będzie problem z płytą to z chęcią zainteresuje się radiem. Ponieważ nie ukrywam że lubię posłuchać sobie płyty a nie ciągle radia :D Radio spróbuję zainstalować jakoś w tym tygodniu pod koniec bo najpierw muszę po nie pojechać na drugi koniec Warszawy do mamy :D Dzięki za pomoc

 

Dodano: 17 lip 2016 - 23:49

A można wymieniać radio bez odlaczania akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Dodano: 21 lip 2016 - 19:39

To zdemontuj to inne radio i spróbuj podłączyć oryginalne i włącz, wszystko się wyjaśni. Jak otrzymać kod znajdziesz na forum. Do wpięcia jedna duża czarna wtyczka (zasilanie i głośniki), żółta wtyczka wyświetlacz i sterowanie radiem oraz wtyczka anteny.

Jak coś mam swoje w pełni działające radyjko TunerList do sprzedania.

A więc tak. Wróciłem 30 minut od mamy i chciałem podłączyć radio. Kod miałem a więc byłem pewien że pójdzie łatwo. Wyjelem radio a tu nagle wtyczek od zaje.. Podejrzewam że tego radia tak po prostu nie da się podłączyć. Teraz pytanie co mam zrobić aby radio dało się podłączyć? Ponieważ bardzo mi na tym zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam zakupiłem Megane z 2004 roku w samochodzie jest nie oryginalne radio chciał bym zakupić oryginał nie wiem jak sie do tego zabrać . Może ktoś ma taką wiedzę żeby stwierdzić po kostkach jakie radio powinno być w moim aucie . W bagazniku po prawej stronie w schowku znalazłem również wiązkę Audio ktoś mi coś podpowie?

post-94368-0-74331600-1473362523_thumb.jpg

post-94368-0-96108300-1473362486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w bagażniku znalazłeś, to pozostałości po systemie audio typu CABASSE. Widać że to co piszesz, to świadczy o tym, że jest w tym aucie "rzeźba" w systemie audio. Możesz mieć problem z przywróceniem stanu fabrycznego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!