Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falowanie obrotów silnika a problemy z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie proszę.

 

Sytuacja taka: od jakiegoś czasu przy rozgrzanym silniku stojąc na światłach, parkingu itp. na luzie, zaczęły mi falować obroty silnika. Tzn. jak normalnie zawsze wskazówka obrotomierza jest ciut pod tą kreską rozdzielającą 10 i 5 czyli przypuszczam że koło 7500 obrotów, to ostatnio silnik zaczął nie równo pracować i wskazówka tak ze 3-4 mm schodzi poniżej tego co było i z powrotem wraca ciut poniżej tej kreski minimalnie. Tak to by wyglądało jakby obroty wahały się między 7500 a 6500 na moje oko. Jaka może być tego przyczyna? Gdzie szukać? Czy przyczyną może być nieszczelny układ dolotowy powietrza do silnika (wiem, ze na 100% jest nieszczelny gdyż w zimie jak zasysał silnik zimne powietrze to obroty trochę wariowały raz w górę i raz w dół). No ale teraz jest lato, upał.

 

I drugie pytanie czy może mieć to związek z utrudnionym odpalaniem silnika czy raczej to osobna sprawa? Od jakiegoś roku bujam się z problemami z odpalaniem. W zeszłym roku wymieniłem czujnik położenia wału (Bougicord), była poprawa zniknął problem na nie cały rok a teraz znowu się zaczęło- dzisiaj na gorącym silniku kręciłem z 5 razy i nic. Podociskałem kable i popukałem lekko w ten czujnik, ale też podociskałem kable na reszcie czujników które widziałem przy silniku (więc nie wiem co tak naprawdę pomogło) i silnik narazie odpala? Czy to możliwe, żeby znowu wysiadał ten czujnik? I czy może to mieć związek z tym falowaniem obrotów (nie zawsze się to zdarza, co jakiś czas).

 

Proszę o pomoc kogoś kto temat ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że koło 7500 obrotów,

Takie obroty "na luzie" to mają silniki turbinowe. ;)

Uszczelnij dolot, wyczyść przepustnicę, przy okazji wyczyść czujnik położenia wału. Wtedy dopiero będziemy się zastanawiać co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt wygłupiłem się z tym dodaniem zera:D A coś jeszcze jeśli chodzi o to utrudnione odpalanie oprócz czujnika wału? Nie wierzę, że mógł się zabrudzić w rok czasu na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!