Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hamulec ręczny nie chce puścić ;(


Rekomendowane odpowiedzi

albo linki "stoją" albo jak koledzy wyżej piszą, jak już się dobierzesz do bębnów to sobie sprawdz pancerz ochronny do linek (akurat zimą) bo czesto tam woda wchodzi jak pancerz jest pekniety, zamarza i ręczny nie chce puścic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wymien, okładziny-koszt znikomy a unikniesz niemiłych niespodzienak typu nagłe zablokowanie koła podczas jazdy lub własnie wtedy gdy będziesz ruszał z parkingu i sie gdzies bedziesz spieszył a reczny nie bedzie chciał puścic...mi okladzina pekla i jedna czesc "schowala" sie pod druga (troche za duzo zabawy rekawem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam podobny problem tyle że podczas cofania coś stuknęło i koło trzyma;/ linka ręcznego czuć że się napina i luzuje także linka raczej nie stoi. Zdjąłem koło ale nie mogę ruszyć bębnem i nie mam pomysłu jak odblokować. Trochę stukałem młotkiem ale nie pomaga. Moje pytanie czy przy zablokowanym bębnie takim że nie mogę obrócić przy zdejmowaniu bębna ściągaczem albo młotkiem co mogę uszkodzić? Okładziny się porwą jak są jeszcze czy mozę coś więcej jak nie rozblokuje szczęk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek1984, postaraj sie zwolnić samoregulatory. Opis jak to zrobić znajdziesz w książce WKŁ "Sam naprawiam". Książki w pdf szukaj na FTP PIKURA w katalogu manuale.

Tu link do tematu jak się tam dostać: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą książkę dawno tam jest opisane ale nie to jak zwolnić samoregulatory czy rozpieraki tak jak to tam nazwyają a cofnąć dźwignię od ręcznego... poza tym próbowałem tego i nie pomogło. Już zrobiłem odkleiła się okładzina i zablokowała bęben, pomógł ściągacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...