Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane CC woda pod nogami pasażera tył


Rekomendowane odpowiedzi

Odpływ wody jest na spodzie. Niemożliwe jest żeby woda z trójkątnych szyb leciała pod nogi. Nie ma jak się tam dostać przez wewnętrzną część błotnika. No chyba, że nie masz piankowej naklejki zaklejającej otwór w wewnętrznej części błotnika (to moze wtedy jakoś spływa bokiem). Ja musiałem usunąć piankę do naprawy sterowników i kupiłem najtańszą masę wygłuszającą i ją przyciąłem i zakleiłem otwór w błotniku. W tym poście widać pozostałości po tej piance. 

Jeżeli leci pod nogi to spływa z mechanizmu po wewnętrznej stronie błotnika pod siedzenie i wtedy wewnątrz blach spływa do podłogi. Ale z tych trójkątnych okienek nie może lecieć woda (gdy masz fabrycznie zaklejone pianką otwory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wiem skąd leci woda. Jak lałem wodą to tylko na tamtej uszczelce leciała  do środka na mechanizm i sterownik  i tak myślę że stamtąd dostaje się. Na uszczelkach dachu też miałem szpary które naciągnąłem. Chcę jeszcze sprawdzić te odpływy z trójkątnych szyb ktoś ma pojecie gdzie one są. Może one są zapchane? W weekend  będę lał wodę do oporu i zobaczymy :mad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mireczek o1 masz rację są trzy odpływy z trójkątnych szyb.Wlałem 1l wody koło sterowników szyby i je znalazłem. Na wiosnę chcę je przedmuchać sprężarka. Co do mojego problemu to nadal jest. Po naciągnięciu górnych uszczelek szyb na maxa mokre ma tylko spód gąbki która oddziela kabinę od bagażnika.

IMG_20171231_131246.JPG

IMG_20171231_131026.JPG

Wydaję mi się może to być wina uszczelki dużego tylnego okna. Na zaznaczonych miejscach widać białe ślady kamienia i miejsca w których odstaje. Co radzicie podkleić ją czymś?

IMG_20171231_131140.JPG

IMG_20171231_130859.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gąbki miałeś wcześniej suche? Tak jak pisałem, mi wystarczyło naciągnięcie tych górnych uszczelek. Wcześniej miałem te gąbki mokre. Ja miałem czas (samochód stał nieużywany) i długo obserwowałem skąd woda leci. Po wyciągnięciu tych gąbek i po deszczu, na nadkolu (tam gdzie są wciśnięte te gąbki) skapywała powoli woda i następnie spływała nadkolem pod tylne siedzenie (z obu stron tak samo). Ponieważ samochodem nie jeździłem cała "droga" wody była widoczna. Na gąbkę woda skapywała z mechanizmu dachu. Na mechanizm skapywała z wewnętrznej części uszczelki trójkątnego okna (ciężko wyjaśnić), dokładnie płynęła z góry od tej dziury z tej uszczelki którą naciągnąłeś. Tylko ta woda nie była widoczna i dopiero jak odchyliłem uszczelkę to było widać. 

Jak masz czas to wyjmij gąbkę i zobacz gdzie Ci się kapie woda. Zawsze u Ciebie może być też inaczej. Bynajmniej jak stale jeździsz samochodem to może być ciężko ustalić skąd leci woda.

43 minuty temu, zenben napisał:

Wydaję mi się może to być wina uszczelki dużego tylnego okna.

Też miałem takie podejrzenia, ale po wielu obserwacjach je wykluczyłem. Okazało się to co pisałem wyżej. Jak chcesz je wykluczyć, to na czas sprawdzenia, uszczelnij to miejsce wazeliną techniczną i zobaczysz czy się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć Panowie podlaczajac się do tematu, reguluje właśnie szybki tylne w swojej megance bo też mi przeciekaja i mam pytanko czy woda wciągająca do tylnego nadkola ma jakieś fabryczne odpływu na zewnątrz? I czy ma ktoś może jakieś ich zdjęcie wewnątrz i zewnątrz auta. Bo mam tam zasyfione zapewne tym co nacieklo poprzednim właściciela i teraz z tym walczę z góry  dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ścieka tak jak ktoś już pokazywał np. tutaj. Z przodu woda spływa na podłogę i wsiąka w gąbki :) Z tyłu spływa do bagażnika który jest plastikowy - więc chociaż nic nie zardzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chodziło mi o to jak spływa tą woda co dostanie się do wnętrza ale nadkola (jakby tam gdzie jest cały stelaz) ale zrobiłem właśnie próbę wlewajac tam wodę i wszystko ładnie spływa przez otworki w progu. Tylko mam pytanie czym to np zakonserwowac żeby nie rdzewialo w przyszlosci 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze środka woda nie ucieka, tylko tak jak pisałem wsiąka w gąbki :) Oczywiście są otwory zaślepione korkami, ale na stałe, trzeba je wyważać. Ponieważ woda może stać w środku to zakonserwowałem całą podłogę od środka i profile zamknięte w środku z uwagi na wodę która może się dostać w cabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może komuś pomogę, miałem problem z wodą i doszedłem w końcu gdzie był przeciek. Woda wplywala pod uszczelke dachu i bocznych słupków a z tamtą do środka. Najpierw wyciagnelem usczelkie i posmarowalen pod nią wezelina techniczną. Nie dało to za wiele. Problem ustal jak przyklejiem tą uszczelke na masę do klejenia szyb bole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!