Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek Oleju na pasku rozrządu.


Kolczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Opiszę mój problem może już ktoś miał coś podobnego :unsure:

Wczoraj wracając megane zaświeciła mi się na zegarze kontrolka od serwisu jakieś 2-3 minuty później STOP i kontrolka od ładowania. Natychmiast się zatrzymałem wyłączyłem silnik, otworzyłem maskę a tutaj unosi się lekki dym (nie żaden pożar) z okolicy paska rozrządu, odchylając obudowę od rozrządu, zauważyłem, że pasek jest cały w oleju i strasznie śmierdzi z jego okolicy spalenizną, co jest jasne przy gorącym silniku.

Miał ktoś coś podobnego ?

Auto zostało z holowane do domu, w poniedziałek jedzie na warsztacik lawetą :/ :(

To być może jakiś simering puścił olej? Jakie mogą być ewentualne koszty naprawy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może simering na wałku w głowicy lub simering na wale w jednym i drugim przypadku trzeba rozpinać rozrząd a co idzie go wymienić jak długo go nie robiłeś a jak był wymieniany to przynajmniej pasek wymienić na nowy

koszt simeringów to około 30zł plus pasek ok 80-100zł plus koszt roboty może 200zł

myślę ze max 500zł powinieneś się zamknąć jeśli to simering bo tak naprawdę okaże się przy rozbiórce z czego leci

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pasek jest cały w oleju i strasznie śmierdzi

Na pewno to był olej? Stopiona rozgrzana guma podobnie wygląda. Jeżeli okazało by się że guma to koło pasowe wału szlak trafił.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie trochę mnie tutaj nie było brak czasu wybaczcie :/

Winowajcą usterki było uszkodzone koło pasowe tak stwierdził mechanik .

Wymienione zostało koło + cały kompletny rozrząd INA oraz pasek wielorowkowy .

Jak znajdę trochę czasu wstawię fotki jak wyglądają zużyte cześci z Megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!