Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 1.6 16V trzęsie silnik na wolnych obrotach


sekacz19

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem ze swoją renówką 1.6 16V. Mianowicie od czasu do czasu trzęsie mi się silnik na wolnych obrotach, są tak silne, że trzęsie całą budą. Głównie dzieje się to chwilę po odpaleniu, głównie przy cieplejszych temperaturach, rano np jak jadę do pracy jest okej, jak wracam a auto stoi w słońcu nagrzane, cała karoseria itd to chwilę po odpaleniu i dojechaniu do najbliższego skrzyżowania zaczyna się kilkunastosekundowy wstrząs. Po czym wszystko wraca do normy, zarówno na benzynie i na gazie. W czym szukać przyczyny? Co mogło zawieźć? Co było wymienione przez ostatni czas, cały rozrząd wraz z kołem, oleje, płyny, wszystkie cewki i świece zapłonowe.

 

Dodano: 09 wrz 2016 - 17:17

Podpiąłem dziś auto pod elma,ładowanie oscyluje w granicach 13,5 V. Ciśnienie w kolektorze na postoju 34 kPa, Korekta wtrysku bank 1 w granicach 15,6% chwilowa na wolnych około 7 % ,pozycja przepustnicy 12,2 % na postoju. Temperatura powietrza zasysanego 76 stopni Celsjusza. Obciążenie silnika na postoju 20%. Jakieś podpowiedzi? Drugi dzień pod rząd auto stało w słońcu, po pracy po odpaleniu na zimnym dwa razy mi od razu zgasł, za 3 cim razem odpalił jak trzeba.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poziom oleju w normie, wycieków zero, koło było zmieniane więc jakim cudem padło? Nie będę bez sensu wymieniać znowu rozrządu... Trzęsło mi autem także przed wymianą rozrządu tylko wtedy było to głównie zaraz po odpaleniu po nocy.

Teraz Telepie silnikiem na wolnych obrotach niedługo po odpaleniu, po przejechaniu do najbliższego zatrzymania, korka, świateł, skrzyżowania przy wysokich temperaturach na dworze, nie robi różnicy włączona, wyłączona klima i tym podobne kombinacje, gdy jest chłodno jest okej, po postoju na słońcu przez kilka godzin gaśnie zaraz po uruchomieniu, odpala za trzecim razem. Doczytałem że wpływ na takie zachowania może mieć czujnik temp powietrza dolotowego, czujnik temp silnika (chyba to jest inny niż czujnik temp cieczy chłodzącej)

 

Dodano: 15 wrz 2016 - 19:20

Dostałem się do czujnika temp powietrza dolotowego, był zabrudzony dość poważnie, umyłem go i zobaczymy jakie będą efekty, a to że pokazuje absurdalne wartości temperatury kwalifikuje go i tak do wymiany, póki co dwa dni bez objawów, auto jeździ normalnie tylko w gorącu nie ma mocy, muszę sprawdzić jutro temperaturę w trakcie powrotu z pracy. Zobaczymy co wskazuje i będę szukać dalej, przepustnica do wyczyszczenia też pójdzie, wg mnie nie powinna wskazywać 12% otwarcia na biegu jałowym ale to w przyszłym tygodniu się za to zabiorę.

 

Dodano: 01 paź 2016 - 19:11

Czujnik wymieniony, pokazuje już normalne temperatury, odczyty z czujników prawidłowe, auto pracuje normalnie, a co będzie w upały to się okaże dopiero w przyszłym roku

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem tego KZFR to możesz sprawdzić elektrozawór sterowania zmiennych faz rozrządu, tak to się chyba nazywa ;) Ten w pobliżu korka wlewu oleju. Są tutaj tematy odnośnie tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale to dopiero jak będą upały bo teraz nic się nie dzieje, więc choćbym to przeczyścił i jak objawy będą nadal lub nie, to nie będę wiedział czy to rozwiązało problem :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!