Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektroniczny wskaźnik poziomu oleju a pozio


__Marcin__

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam taki problem:

 

1. Po 3-4 dniowym postoju auta w garażu (silnik 1.9D) wskażnik poziomu oleju pokazuje [ ----] i silnik nie chce zapalić (zapala po bardzo długim kręceniu rozrusznikiem).

Po zapaleniu i krótkiej jeździe wszystko wraca do normy. Wskaźnik pokazuje [oooo--] i autko zapala "od dotknięcia".

 

2. Codziennie rano jak przekręcam kluczyk to wskaźnik raz pokazuje [oooooo] innym razem [ooo---] a jeszcze innym [oooo--] itd.

 

Na bagnecie jest zawsze taki sam poziom (ok 3/4)

 

Pytanie: Czy problem z uruchomieniem silnika ma związek z tymi wskazaniami poziomu oleju? Czy też są to dwa oddzielne problemy?

Może ktos miał coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porównywać wskazania na desce z bagnetowym i w ogóle odczytywać je poprawnie to bezwarunkowo samochód musi stać na równej (nie pochyłej) powierzchni. Być może komputer korzysta ze wskazań poziomu oleju i gdy stwierdza za niski poziom -------- to nie pozwala odpalić silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwala, pozwala. U mnie czasem nie kontaktuje wtyczka od tego czujnika i wyswietlacz pokazuje ----- Silnik odpala bez problemu.

Dla spokoju ducha nieraz w takim wypadku sprawdzam na bagnecie. Jeżeli poruszam wtyczą to po przekręceniu kluczyka jest już ooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
To zależy tez od silnika.

Ja mam 1.4 e 1996 r 8V. Silnik E7J. Bagnet wchodzi tak jakby z lewej strony silnika w głąb komory.

Czujniiki znalazłem na bloku 2 ale nie bardzo wiem od czego są. Znajdują się po prawej stronie filtra oleju.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden od ciśnienia oleju, drugi od poziomu. Poczytaj WKŁ. Tam masz opisane. JA też mam E7J i obok filtra nie mam zadnego czujnika. To miałem na myśli pisząc "zależy od silnika". Ważne jest tez z którego roku. Mój jest ostatnią wariacją na temat E7J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Lewy"Jeden od ciśnienia oleju, drugi od poziomu. Czyli Zeby zadziałał mi wskażnik analogowy na desce do którego muszę się wpiąć.

 

[ Dodano: 2008-02-26, 19:48 ]

Może ktoś się orientuje czy taki czujnik będzie się nadawał do megi 1.4B 1996

http://www.allegro.pl/item315718524_renaul...ju_1_4_1_7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odkopię temat, bo też mnie ostatnio zastanawiają wskazania poziomu oleju. Na bagnecie wychodzi 4/6. Może minimalnie więcej. Komputer pokładowy pokazuje natomiast 6/6. Gdy na bagnecie było 3/6 wyświetlacz pokazywał 5/6. Wygląda na to, że wskazania komputera są zawyżane o 2 kreski. Czy u Was jest podobnie? Gdy włączył mi się kiedyś komunikat "uzupełnij olej" na bagnecie miałem 3 lub 2 kreski jeszcze na pewno. Komputer pokazywało 0, jednak po ponownym uruchomieniu silnika wskoczyło na właściwy poziom, tzn. zgodny z bagnetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!