Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośna praca silnika 1.9


Marcinescu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym remont odpuścił i wsadził od razu 130KM z megane/ scenica III. Trochę kombinacji, ale można wtedy wsadzić turbo ze 130KM i auto będzie śmigać jeszcze długo.

A jak chcesz remontować, to mam wał używany do 120KM, sprawny, nominalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku meganek i sceniców III 1,9 nie ma się co obawiać, bo to są najlepsze 1,9 dci jakie wyszły do tej pory :-)

Ja nie lubię remontów ze względu na warsztaty i mechaników, jak coś pójdzie nie tak, to zawsze klient jest winny i jego części. Mam w okolicy jeden świetny zakład, ale robią silniki od ciężarówek i tego typu wielkości. Bardzo niechętnie podchodzili do remontu 1,9 dci, bo dużo zabawy i mało korzyści. A i silnik podwyższonego ryzyka, także ja uważam, że remontu robić nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze poszuka to za 3tys zł można trafić kompletny, z wtryskami, turbo, pompą. Warto jeszcze wziąć rury do dolotu. Kolektor wydechowy jest inaczej wyprowadzony niż w 120KM i katalizator nie pasuje w ogóle. Można założyć wydech zaraz za turbo, można też dołożyć katalizator, ale wtedy jest większa rzeźba.

Wg mnie warto, laguna po takiej przekładce śmiga jak nowa. Największym problemem było dorobienie dolotu, ale kupiłem dwie rury silikonowe od turbo, do tego złączka aluminiowa i za 200zł wyszło lepiej niż oryginał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa ze sprzęgłem, wysprzęglikiem i uszczelką wału wymienione. Koszt: oryginalne części 3000 PLN + robocizna 600 PLN. W dwumasie wypracowane były już sprężyny i stąd pewnie te drgania. Szkoda, że nie wiedziałem, że przy wymianie zlewają olej ze skrzyni. Była szansa wymienić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa ok 2000zł, wał jakieś 1400zł, panewki 200zł, olej z filtrem ok 150zł, zrobienie bloku i robocizna - nie tak źle to wyszło, ale ja bym dołożył do tego nową pompę oleju i nowy rozrząd, wtedy miałbyś spokój na długo.

Niestety remonty dci to już małoopłacalne sprawy, samochód z padniętym 1,9 dci można kupić za 2-3 tys zł, remont to minimum drugie tyle, albo i dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę oleju wymieniałem w 2012r po przekręceniu panewki, rozrząd mam w planach wymienić w przyszłym roku - to i tak osobna robocizna.

Zawsze może mnie jeszcze trafić wtrysk lub turbina. Jedyne z tego dobre że blachy nic nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli temat panewek już znasz :-) Zastanawiam się dlaczego pękł wał, bo raczej nie jest to często spotykane zjawisko. Czy po obróceniu panewki wstawiałeś nowy wał, czy dałeś do szlifu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsza moja awaria jest opisana w tym wątku, wymieniałem na nowy wał firmy Genmot GM1184 , może na zdjęciach tego nie widać ale na żywo widać że ta pęknięta połówka była wypłukana przez olej, czyli ładnie świecąca, wygląda na to że ta część była fabrycznie uszkodzona, a pęknięcie do pewnego stopnia powoli postępowało. Przejechałem na nim trochę ponad 40 tyś. km. W tym czasie nie było na aukcji oryginalnego wału w dobrej cenie, w aso kosztował ok 5 tyś. zł a jedyny zamiennik jaki nalazłem to był właśnie ten genmot. Na forum pisali, że to niby dobra angielska firma, ale jak widać u mnie nie zdała egzaminu. Teraz oryginalny wał renault kupiłem za 1400zł tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!