Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

samoczynne zwiększone obroty silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dniu wczorajszym podczas jazdy a dokładnie tylko wtedy gdy już podjeżdżałem na parking zauważyłem że samoczynnie zwiększyły się obroty na parę sekund i potem wszystko wróciło do normy. Po wyjściu ze sklepu przy odpaleniu samochodu obroty znowu samoczynnie wzrosły do 3000 obr - tak się utrzymywało przez kilka sekund (dosłownie jakbym trzymał nogę na pedale gazu) po czym same spadły do stanu normalnego i do dnia dzisiejszego wszystko wróciło do normy. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy (przepustnica) ??? Dodam, że żądne błędy się nie wyświetliły.

 

Dodano: 06 lis 2016 - 13:17

Dzisiaj sytuacja się powtórzyła tylko zapaliła się kontrolka STOP RYZYKO AWARII SILNIKA. Auto samo gazowało do 2000 tys obr. po naciśnięciu pedału gazu wskoczyło i utrzymywało się na 4000 obr. Dodam, że w dwa dni temu była czyszczona przepustnica w serwisie i jak widać nic to nie dało.:|

 

Dodano: 06 lis 2016 - 13:20

Po wyłączeniu auta i uruchomieniu ponownie kontrolka STOP zgasła. Jazda próbna i znowu samochód wchodzi na wysokie obroty, po wciśnięciu pedału gazu samochód wskoczył znowu na większe obroty i tak się utrzymuje [przez kilka sekund po czym znowu kontrolka STOP. Po ponownym uruchomieniu kontrolka gaśnie. Miał ktoś z was takie objawy ???

 

Dodano: 15 lis 2016 - 20:33

Usterka zdiagnozowana,potencjometr pedału gazu. Przejechałem już ok. 1000 km na razie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!