Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niedziałające doświetlanie zakrętów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moim ksenonem w kwestii doświetlania zakrętów, aczkolwiek zacznę opis historii od początku.

 

Otóż nawaliła mi przetwornica w lewej lampie, przez wodę bo lampa okazała się nieszczelna i deszcz zalał przetwornice. Postanowiłem wymienić całą lampę, aby historia się nie powtórzyła.

Zanim lampa dotarła, to jeździłem z prawą stroną działającą. Gdy lewa lampa już dotarła, to ją zamontowałem (na razie nie działa bo przetwornica jest w naprawie, więc jest podpięta druga także niedziałająca przetwornica aby nie wyskakiwały błędy ze światłami i lewa strona mogła dzięki temu działać). Niestety po montażu okazało się, że moja prawa lampa (czyli ta która była niewymieniana) przestała doświetlać zakręty.

Co może być tego przyczyną ? Czy możliwe, że to wina jakiegoś bezpiecznika? A może to wina, że lampa lewa którą dokupiłem, może nie ma doświetlania zakrętów i gdy jest podpięta to wtedy komputer to jakoś źle sczytuje? Jak rozpoznać, że lampa ma doświetlanie? Bo lampa, która do mnie dotarła, wygląda identycznie jak moja stara i zaraz przy mocowaniu ksenonu widać silniczek - więc chyba na 100% jest to lampa z doświetlaniem?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie jest tam chyba realizowane dodatkową żarówką, a nie silniczkiem, ale mogę się mylić.

Podpinałeś auto do komputera?

Warto by było podejrzeć jakie błędy wyrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie zakrętów jest skrętne, a nie z dodatkową żarówką.

 

Dodam, że przy odpalaniu auta i włączaniu świateł, gdy się zapali to lampa robi ruch góra-dół i lewo-prawo, więc praca skrętu i regulacji działa, lecz niestety już w trakcie jazda podczas skręcania, lampa w ogóle nie doświetla zakrętów tylko świeci ciągle prosto.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przy odpalaniu auta i włączaniu świateł, gdy się zapali to lampa robi ruch góra-dół i lewo-prawo

Dół - góra to i owszem, ale lewo-prawo nie zauważam. Musisz komputerem diagnozować bo pewnie błędy złapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!