Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk że skrzyni


muniak.konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny objaw w skrzyni automatycznej. Po przejściu z P na D przy dodaniu gazu i ruszeniu słychać chrupnięcie które później nie występuje. Pojawia się to tylko po przejściu z P na D. Jak mam na D zatrzymuje się, ruszam nic takiego nie występuję. Wiecie co to może być. Olej mam wlany nowy taki jak zalecają. Wymienione elektrozawory. Przy starych elektrozaworach było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Skrzynia ma tzw. shift lock. Czy jak wrzucasz D to wciskasz hamulec roboczy ?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

W skrzyni A670 Chryslera była jeszcze blokada (metalowy pałąk), która blokowała półoś i skrzynię, może w Renault jest coś podobnego i nawala u Ciebie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

więc tak. jak przerzucam na D czy jakiekolwiek inne położenie skrzyni zawsze wciskam hamulec. objaw ten występuje za każdym razem jak przerzzucę z innej pozycji na D i ruszam. dzieję się to przy prędkości ok. 10km/h. Później jest ok. jak się zatrzymam i nie ruszam lewarka czyli zostaje na D nic takiego po ruszeniu się nie dzieje. gdzieś na necie znalazłem informację że przy tej prędkości aktywują się tak jakieś absy , asr-y itp i to może być to ale czy to prawda?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

 

Dodano: 25 lis 2016 - 09:35

Jeszcze jedno przy 50-55 km/h i tylko wtedy słychać wycie. poniżej link do filmu. Niestety dźwięki otoczenia troszkę zniwelowały ten dźwięk ale jednak coś słychać. W jednym z warsztatów zajmującym się ASb mówi że to nie skrzynia ( według niego od 23 lat zajmuje się skrzyniami DP0 i nigdy nie spotkał się aby dyfer był uszkodzony) w 3 pozostałych mówią że dyfer. A waszym zdaniem? Auto ma 100kkm potwierdzone w ASO

 

Dodano: 29 lis 2016 - 19:14

Jeszcze jedno pytanie być może jedno z ty ch głupich. Czy olej który krąży w tej skrzyni "obsługuje" również dyferencjał? Czy może tam trzeba wymieniać coś oddzielnie?

 

Dodano: 30 lis 2016 - 20:07

Nikt na forum nie zna się na mechanice ??

Edytowane przez muniak.konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej smaruje całą skrzynię łącznie z dyfrem. miałem tak samo w citroenie picasso huczało tylko na 3 biegu. Uszkodzony dyfer hałasował by cały czas i dzwiek by narastał wraz ze zwiększeniem predkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!