Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reduktor gazu


michal_mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Grand Scenica III 2009rok 1.4TCe. Jako że poprzedni mały Scenic II 1.6 16V został zagazowany, nowego też zakupiłem z tym zamiarem. Prawdopodobnie zostanie założona instalacja LPGTech, wtryskiwacze Barracuda, ponieważ mam bardzo blisko do warsztatu polecanego na lpg forum a oni polecają taki właśnie zestaw. Moje pytanie dotyczy umiejscowienia reduktora, ponieważ w/w Panowie zamontują go blisko akumulatora z przodu auta. Przeglądając galerię innego montera instalacji spod Lublina, też polecanego na tym forum, do którego też mogę jechać, widziałem że montuje reduktory z przodu auta. No i kurcze mam zagwozdkę, bo jak zgłębiałem temat instalacji przy pierwszym aucie, to wszyscy narzekali na takie umiejscowienie reduktora, bo będzie owiewany zimnym powietrzem podczas jazdy co może wpłynać na jego pracę podczas zimy, podobno będzie się oziębiał i auta będzie przerywało. Najbliżsi instalatorzy twierdzą, że takie umiejscowienie reduktora nie będzie miało wypływu na jego prace, a nigdzie indziej nie ma miejsca w tym aucie.

W Sc II reduktor mam zainstalowany na ścianie grodziowej za silnikiem, za zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodzącego i takie umiejscowienie wydaje się być ok.

Pytanie do właścicieli i monterów LPG gdzie mają zamontowany oraz gdzie montują reduktor w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie instalatora jeśli jest to w Snopkowie to mogę Ci go polecić - zakładałem u niego instalacje do mojej meganki. Odnośnie reduktora to nie ma problemu z montażem z przodu auta. Tak mam też w Megane i nie ma żadnych problemów

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam tak w megane zamontowany reduktor. Przejechałem już 40k km na tej instalacji i oprócz czyszczenia wtrysków dzięki cudownej jakości gazu na jednej z lokalnych stacji, nie było z nią żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!