Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylny pas klapy i ramka rejestracyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam taki nietypowy problem bo kupiłem scenica, który ma poszatkowany tylny pas (nawiercony kilkunastokrotnie w miejscu napisu "do not drill" - barany). Przy zakupie nikt nie zagląda pod tablice rejestracyjne. Teraz jak mamy "mokry" okres, to cała deszczówka przez te krople zalewa mi zamek. Najprościej byłoby kupić tylny plastikowy pas, ale trudno będzie mi znaleźć kolor no i już nie będzie to oryginał. Więc czy macie jakieś metody by je "zaspawać"? Po załataniu pojawi się nowe pytanie, jak ją zamontować, by znów nie wiercić?

 

Przy okazji zapytam. Czy ktoś próbował czegoś takiego?

https://pl.aliexpress.com/item/For-Renault-Scenic-II-Thalia-II-Trafic-II-Trafic-III-SCOE-2015-New-2X6SMD-5050LED-License/32507505837.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_1&btsid=4a342e6a-3cd1-4e74-8397-fcd7454403c3

Co raz bardziej denerwuje mnie wymiana żarówek tablicy i pozycji przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory w których będą śruby trzymające ramkę są szczelne. nie trzeba się obawiać kolejnego wiercenia, a w zasadzie skoro masz wiele otworów to znajdziesz takie by pasowały z tymi w ramce.

Przed tym jednak wszystkie pozostałe niepotrzebne otwory uszczelnić. Wystarczy silikon. Dodatkowo z zewnątrz pod ramką można nakleić taśmę, która to dodatkowo uszczelni. Kleić poziomymi pasami kaskadowo na zakładkę, zaczynając od dołu. (jak papa na dachu)

Co do led-ów, ja mam w fabryczne lampi wstawione 5cm kawałki taśmy LED z 3 diodami SMD5050 i juz fabrycznie przystosowane na 12V.

Dodatkowo w czasie lutowania jest szeregowo w obwód wstawiony rezystor 43- 47Ω, co skutkuje ograniczeniem prądu i przystosowaniem tych modułów na 15V czyli ciut więcej jak napięcie z alternatora w czasie pracy silnika.

Koszt jednostkowy takiego zestawu to 1,4zł.

Przeliczając cene jaka jest widoczna w Ali to masz 16 takich modułów w cenie 2 bez przesyłki.

Taśmę LED kupisz na centymetry (wielokrotność 5cm) w Praktikerze, a rezystory w każdym sklepie lub hurtowni z częściami elektronicznymi.

Po wlutowaniu taśm w lampki całość klosza zalałem bezbarwnym klejem na ciepło.

W innym miejscu forum zamieściłem fotki jak to wygląda i jak świeci. http://megane.com.pl/topic/66649-oswietlenie-wymysly/page__p__453351#entry453351

Na przednie pozycyjne też znalazłem sposób już dawno bo w 2010 roku zaraz po zakupie auta i pierwszym przepaleniu H6W.

To jest opisane w moim temacie a link poniżej w podpisie.

Od tego czasu przepaliła się tylko jedna zastosowana tam, przerobiona T4W.

A świeca zawsze ponieważ mam światła ustawione w automacie i oszukany czujnik światła, tak że ZAWSZE widzi ciemność.

Koszt przeróbki 3gr i 30 minut zabawy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że zwykły sylikon dekarski (lub techniczny) rozwiąże mój problem? Co do ledów, czy mógłbym prosić o jakiś rysunek techniczny czy coś? Bo rozumiem o czym piszesz ale wizualnie "tego nie widze".

Dziś doszła jedna usterka o której nie miałem pojęcia - światło przeciwmgłowe tylne prawe. Nie świeci i nie mam na nie pomysłu. Czy jest jakiś bezpiecznik od niej?

 

Ps. Dziś wysiadł zamek klapy tylnej na amen :(

 

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło przeciwmgłowe tylne prawe. Nie świeci i nie mam na nie pomysłu.

Takie światło w sceniolu II nie istnieje i zgodnie z przepisami, oraz tym co producent wykonał nie musi istnieć.

Ma być tylko z lewej strony jeśli jest w lampie zespolonej.

Przy autach wyprodukowanych do ruchu lewostronnego (kierownica z prawej) tez świeci tylko jedno, tym razem z prawej strony, bo tam jest instalacja.

Klosze tylne są jednak uniwersalne.

Co do ledów, to sprawa jest tak prosta, że nim przygotuje rysunek to będziesz miał już ledy zamontowane.

kupujesz taśmę według opisu, tniesz na kawałki po 5cm w miejscach oznaczonych, do jednego punktu lutujesz kawałek przewodu do drugiego rezystor i ponownie lutujesz w miejsca gdzie były żaróweczki.

Taśmę układasz ledami w stronę klosza i delikatnie zaginasz końce (w kloszu jest miejsce około 4,5cm).

Sprawdzasz czy świeci (ważna jest polaryzacja ale jak czytam Twoje wypowiedzi to już chyba o tym wiesz) i jeśli tak to całość zalewasz klejem na ciepło.

Wkładasz i zapominasz o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!