Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niezrozumiałe zachowanie samochodu (silnik?)


kubaserek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukałem na forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na problem, który dotknął moją Megankę (1.6 16V benz aut., przeb obecnie 118 tys).

Mianowicie, po kupnie (07.16, przeb 112tys) od razu wymieniłem rozrząd (bez zmiany koła zmiennych faz rozrządu), wszystkie oleje, filtry. Około 2 tyg później (po trasie ~1200km) zaczął delikatnie wariować. Problem polegał i nadal polega na tym, że niezależnie od biegu, na którym samochód pracuje, przy dodawaniu gazu (zarówno gdy robię to delikatnie jak i przy wyprzedzaniu), samochód traci moc (jakby paliwo nie dochodziło) na ok 3-4 sekundy i nagle znowu zaczyna normalnie pracować. Dzieje się tak średnio 5 razy na trasie ~100km.

Odkryłem stosunkowo niedawno, że gdy to się stanie, a ja podniosę pedał gazu i znowu nacisnę - samochód jedzie normalnie.

Pojechałem do zakładu, w którym wymieniałem olej skrzyni biegów (SAMKO, prof serwis) - podłączyli pod komputer - skrzynia luksus. Wyskoczył jedynie błąd "czujnik położenia wałka rozrządu" - czujnik został wymieniony - problem pozostał.

Następnie wraz z mechanikiem pomyśleliśmy, że może to był potencjometr pedału gazu i przepustnica. Jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy - części zostały wymienione - problem nadal trwa.

Wymienione zostały również świece. Filtru paliwa nie posiada moja Meganka, więc to również odpada.

Samochód normalnie odpala niezależnie od pogody i temperatury. Silnik na niskich jak i wysokich obrotach pracuje równo. Ładnie wchodzi w obroty, strzałka stoi w miejscu.

Mechanik powiedział również, że koło faz rozrządu jest w porządku (nie słychać głośnej pracy, żadnych odgłosów).

Przyznam szczerze, że już zgłupiałem i szukam pomocy wszędzie, ponieważ jest to dosyć droga zgadywanka.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma jakąś podpowiedź?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy są gdy uszkodzone są czujniki na pedale sprzęgła lub hamulca. Czasami jest to potencjometr gazu, a czasami tamte czujniki. Mam takie same objawy, ale bardzo rzadko występują i nie chce mi się na razie grzebać. Ale napisz jak Ci poszło.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Panowie, należy mi się order złotej łopaty za odkopanie tak starego tematu. Przypomniałem sobie o tym forum po zmianie z Megane II na Megane IV i przeglądam wątki.

 

Udało się to naprawić zaraz po poście mireczka01 - to był czujnik hamulca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!