Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

znowu uszczelka? pomóżcie...


meganeclassic97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam meganke classic 97 1,6 8V ok 3m-cy temu robiona była uszczelka pod głowicą, bo pojawiło się ciemne błoto w zbiorniczku wyrównawczym. Wszystko było ok do wczoraj, gdzie zauważyłem znowu błoto...... dodam tylko że mechanik 3m-ce temu nie przepłukał układu chłodzącego ja temat "olałem"' bo w zbiorniku nic się nie pojawiało a zobaczyłem to, że nie przepłukał ok 3tyg temu jak pękł mi wąż i w środku było błoto.

Na dzień dzisiejszy w zbiorniczku mam błoto, jak naciskam wąż płyn jest gęsty i ręce mi opadają.... meganka 9lat na lpg i 300tyś przebiegu.

Pomóżcie co zrobić....

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zacznij w ogóle od przepłukania tego układu...dlaczego olałeś sprawę wcześniej? Jeśli nie ma niepokojących objawów dla uszczelki to wypłucz porządnie ten układ i to kilkukrotnie, potem zalej świeżego płynu i obserwuj co się dzieje. Ewentualnie możesz sprawdzić połączenie obudowy termostatu z blokiem silnika, mnie tam kiedyś dostawał się olej do płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega stwierdził, zacznij od przepłukania silnika, wyczyść odmę i przewody itd. zmień filtr i zalej nowy olej.

Po około 2-3tyś zmień znowu olej z filtrem. Ten zabieg powinien oczyścić ci silnik.

W VW POLO miałem kiedyś problem przez stary olej oraz brudną odmę. Odma zamarzała i wyrzucało olej przez bagnet, po wymianie oleju i czyszczeniu odmy problem ustał.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie marnować płynu chłodniczego kup ocet i z wodą go wlej do pustego układu chłodniczego, niech popracuje do otwarcia termostatu. Zlej wode i poczekaj, aż silnik ostygnie (nie wlewaj zimnej cieczy do gorącego motoru może to spowodować pękniecie w bloku lub głowicy) znowu wlej wode z octem i tak długo powtarzaj czynność aż będzie ci sie wylewać czysta woda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłukałem 4razy układ wyczyściłem przewody.... na razie jest oki pojeżdże 3-4dni i jeżeli nic się nie pojawi przepłucze jeszcze raz preparatem ,który kupiłem i zaleje świeżym płynem.

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie marnować płynu chłodniczego kup ocet i z wodą go wlej do pustego układu chłodniczego

Ocet pięknie wyżre głowice silnika. Od tego są specjalne płyny, kosztują kilkanaście złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!