Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z kolektora


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm przepatrzyłem twój post i teraz pytanie. Czy zatkanie zaworu nie spowoduje z czasem wzrostu ciśnienia i wywalenia oleju z silnika?

 

Dodano: 19 lis 2016 - 17:07

Zastanawiam się jeszcze nad całkowitym jego pozbyciu się. Tylko jak to wpłynie na silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja zrobiłem to co w poście wcześniejszym, delikatnie rozciągnąłem sprężynę (tą dużą na zdjęciu) post-3433-0-83648300-1479571604_thumb.jpg i wylałem olej z kolektora. Zatkanie powodowało pewnie to samo co wydłużenie sprężynki czyli wzrost ciśnienia/siły na membranę. Zatkanie raczej nie zaszkodzi bo obieg silnika i tak jest obiegiem zamkniętym i np w wersji 1,6 16V nie ma takiego zaworu i kolektor połączony jest bezpośrednio z silnikiem. Poza tym nie zatykasz odmy tylko przewód od niego wyrównujący ciśnienie w zaworze, olej dalej będzie mógł dostać się do korektora. Ja wolałem wydłużyć sprężynę (zwłaszcza, że to pomogło), ponieważ po prostu wolę, żeby wszystko wyglądało jak fabrycznie.

 

Dodano: 19 lis 2016 - 17:22

Zastanawiam się jeszcze nad całkowitym jego pozbyciu się.

Tylko co wstawisz za niego. Jeżeli zostawisz otwarty otwór to będzie leciał olej. Jak zamkniesz wylot to wtedy będzie wzrastało ciśnienie w silniku i będzie uciekał w różnych miejscach. Możesz włożyć rurę zamiast, ale podejrzewam, że ilość oleju która dostaje się do kolektora powietrza znacznie wzrośnie. Na razie spróbuj ze sprężynką, zawór zdejmuje się w minutę, otwiera w 2 min.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!