Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe lampy VALEO i stary silniczek VALEO


Foxu88

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowe lampy VALEO do meganki bez silniczków do regulacji wysokości świateł. Niestety silniczki w lampach, które miałem do tej pory, też VALEO, mają za krótki ten trzpień który reguluje nachylenie soczewki. Światła są opuszczone maksymalnie, śrubą do regulacji też maksymalnie opuszczone, a i tak świecą zbyt wysoko i oślepiają innych. Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zapodawać post w tym temacie...

 

Nie tak dawno też kupowałem nowe lampy VALEO do swojego samochodu. Słabe światło mijania zmusiło mnie do zajęcia się tematem oświetlenia. Za namową zaufanego mechanika zrezygnowałem z regeneracji na rzecz lamp VALEO (jako dostawcy części na pierwszy montaż.) Koszt obu lamp - łącznie 1140pln... Lampy zamówiłem z ogłoszenia na Allegro. Z Krakowa przyszły do mnie dwie lampy z objawami takie jak masz Ty... Obie były oryginalnie zapakowane i obie były wyprodukowane w 2016 roku. Montując te lampy w ASO w Długołęce pod Wrocławiem wyszło, że nie da się tych lamp zamontować ze względu na brak możliwości podpięcia regulacji wysokości świecenia. Nie ma innych (zamiennych) silniczków do tych lamp. Ja reklamowałem te lampy (w zasadzie jestem w trakcie procedury - dostawca odmówił przyjęcia zwrotu, musiałem angażować prawnika). Wraz z hurtownikiem z Wrocławia doszliśmy, że lampy z końcówki 2015 roku i z roku 2016 mają zbyt głęboko osadzony odbłyśnik lub pokrywa obudowy jest odlana w taki sposób, że punkt mocowania silnika jest wyżej niż w lampie montowanej w fabryce. Frustracja sięgnęła zenitu gdy w drugim komplecie, który przyszedł do hurtowni jedna lampa miała odbłyśnik na tyle płytko, że nadawała się do montażu (lewa), a w drugiej dalej problem był ten sam. Na szczęście trafiłem na ludzkiego hurtownika, który wyszukał mi lampę (prawą) z początku 2015 roku i obie są już zamontowane w samochodzie (świecą bez zarzutu).

 

Generalnie wychodzi na to, że lampy wyprodukowane w Rumunii przez VALEO nie nadają się do montażu... i jest ich sporo na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam dwie nowe lampy Valeo, prawą rok temu montowało ASO, lewą sam ostatnio kupiłem na allegro i zamontowałem. Obie wyprodukowane w Rumunii, w obu nie było siłowników tylko przekładka ze starych, wszystko pasuje i działa ok. Prawa datowana jest na 21/01/2017 a lewa 14/11/2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!