Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kratka w zderzaku, a osłony świateł przeciwmgłowych


Rekomendowane odpowiedzi

Moje auto to Megane III Grandtour wersja Privilege 110, 2012 rok.

A teraz problem.

Po przygodzie na drodze zmuszony byłem wymienić zderzak, kratkę (pod tablicą rejestracyjną) z chromowaną listwą dookoła i osłony wokół świateł przeciwmgielnych...

i tu niespodzianka. Po złożeniu elementów okazało się, że powstają duże szczeliny, szpary miedzy kratą (a własciwie jej chromowaną listwą), a osłonami wokół przeciwmgielnych (nie wiem jak o się nazywa fachwo).

Czy ktos miał taki przypadek?

Wszystkie elementy są oryginałami z Renault.

Numery części identyczne jakie podają w Renault.

W serwisie dowiedziałem się, że te elementy nie miały mutacji w trakcie produkcji.

Niby wszystko właściwe, a razem nie pasują.

O co chodzi?

Auto było w ramach reklamacji składane drugi raz, zostałem zaproszony do oględzin tej czynności.

Niby wszystko we właściwych zatrzaskach, a nie pasuje do siebie. Wygląda to tak, jakby kratka była zbyt głęboko lub te osłony przy halogenach za bardzo wystawały.

Może ktoś miał doświadczenia ze składaniem zderzaka w takim aucie jak moje?

Dodam, że elementy dobierane po VIN.

 

Dodano: 28 lis 2016 - 13:50

Może po załączonych fotkach ktoś coś podpowie?

post-57640-0-30533200-1480333007_thumb.jpg

post-57640-0-32556100-1480333020_thumb.jpg

Edytowane przez djmaryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony pasażera dzieje się to samo?

Ja mam GT i wydaje mi się, że maskownica dochodzi bliżej szkła halogenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach jest dokładnie tak samo. Zderzak i jego elementy są wymienione po potrąceniu zwierzaka. Wymienione na oryginały bo z ubezpieczenia. Zderzak fabryczny nie miał tych szpar dlatego próbuję dojść ładu. Poskładane oryginalne części nie dają oryginalnego efektu. Coś tu jest nie tak dlatego próbuję dojść gdzie jest haczyk. Może ktoś składał taki zderzak i spotkał się z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już reklamowałem. Rozebrali, pospinali i jest tak samo. Nie odmawiają mi dalszych działań, tylko nie bardzo wiedzą co zrobić. Szukam sam rozwiązania bo auto musi jeździć i nie mam czasu na ich zastanawianie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzę u siebie jak jest, tylko zaznaczam, że mam inną tą kratkę, bo inna wersja wyposażenia. Może ktoś kto ma lifta Ci potwierdzi, ale wydaje mi się, że coś jest nie tak, jakby kratka nie wskoczyła na swoje miejsce w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sprawdzać. Ja wiem, że jest nie tak. Miałem to auto z fabrycznym zderzakiem i było OK, tzn bez żadnych szczelin. Teraz po naprawie mam problem. Jak powinno wyglądać to wiem dobrze :rolleyes: Bardzo chciałbym dojść dlaczego nie jest tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie. Wielkiej filozofii tam nie ma, wg mnie kratki nie wskoczyły na swoje miejsce. Poniżej zdjęcie zderzaka bez kratki.

thumb_hosting_zdjec_1480363857__dsc_0045.jpg thumb_hosting_zdjec_1480363863__dsc_0046.jpg thumb_hosting_zdjec_1480363871__dsc_0048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki. Podjadę do ASO w innym mieście i zobaczę co powiedzą...

 

Dodano: 30 lis 2016 - 09:48

Jeszcze raz w temacie, ale pytanie konkret i może ktoś wie konkretnie...

Czy osłony halogena z wbudowanym czujnikiem parkowania w Meganie lift wyjmuje się "do przodu" bo są tylko na zatrzaskach czy może trzeba zdejmować zderzak do coś przykręca się od spodu?

 

Dodano: 18 gru 2016 - 18:53

Zostałem zaproszony ponownie do serwisu... jak to Panowie określili - dowiedzieli się jak ten zderzak należy poskładać dokładnie i zrobili to... czyli cały problem leżał w nieprawidłowym montażu elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, to podepnę się pod temat o zderzaku.

 

Czy chromowaną listwę między halogenami, da się zamontować do zderzaka, który oryginalnie jej nie miał? Czy trzeba kupić całą kratę z taką listwą? No po prostu, co trzeba zrobić, żeby zamontować tą listwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!