Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak odpowietrzyć układ chłodzenia w 1.6 16V 110KM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o instrukcje krok po kroku jak odpowietrzyć układ po zalaniu nowym płynem, z góry dzięki za pomoc.

PS. Czym najlepiej i w jaki sposób najprościej wypłukać układ przed zalaniem nowym płynem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno wymieniałem płyn w mojej M3 1.4tce na Glaceol taki jak był wcześniej oryginalny płyn.W układzie są dwa odpowietrzniki jeden na przewodzie chłodzącym drugi na przewodzie nagrzewnicy.

Nie ma sensu płukać instalacji ponieważ w obecnych płynach są środki zapobiegające wytrącaniu się kamienia chyba że miałeś jakis wynalazek ;-)

Ja bynajmniej tego nie robiłem przy przebiegu 115tyś km

Odpowietrzanie banalnie proste jak chcesz podeślę zdjęcia umiejscowienia zaworków chyba że w 1,6 jest inaczej

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, dzisiaj zlokalizowałem obydwa odpowietrzniki, wiesz co ja przepłukam układ destylowaną kupiłem 10 litrów, bo mam jakiś syf, auto kupiłem, nie wiem co było robione, co było wlewane, mam w zasadzie olej...będę wymieniał przy okazji uszczelkę pod obudową termostatu..podobno może być przyczyna oleju w zbiorniku, nic nie wskazuje póki co na uszczelke pod głowicą.

 

Ale mam pytanie co do samego odpowietrzania, czyli na zimnym silniku, wlewam płyn, w tym czasie odkręcam odpowietrzniki i ile się uda wlać tyle wleję. Potem odpalam silnik bez zakręconego korka i powiedzmy, że dolewam bo pewnie wciągnie do układu i też odkręcam odpowietrzniki do momentu aż będzie przez nie ciągle wypływał płyn. Ale mam pytanie KIEDY włączam ogrzewanie na maksa....może napisz mi po swojemu, taki prosty schemat..samych czynności, co i kiedy..Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie robiłem to tak

Po zalaniu nowym płynem uruchomiłem silnik i rozgrzałem auto, następnie uruchomiłem ogrzewanie na maksa(bez klimy) i po chwili delikatnie odkręciłem zaworki odpowietrzające z zaworka nagrzewnicy poleciało powietrze i płyn.Z zaworku drugiego poleciał tylko płyn.

Zaworki odkręć tylko na chwile jak poleci płyn zakręć

A następnego dnia po ok 50km powtórzyłem odpowietrzanie ale od razu poleciał płyn

Reasumując odpowietrzanie robi się na rozgrzanym płynie

Pozdr

Edytowane przez piwakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jak spuszczałeś stary płyn, przez oryginalny zaworek na chłodnicy?

bo chyba dostać się do niego nie jest łatwo?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!