Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod nakrętka pompy paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich,

w zeszłym tygodniu kupiłem megane 1,4 16v z 99 roku.

Powoli dochodzę do ładu z autkiem i napotkałem problem w którym doświadczenie innych może być przydatne.

Mianowicie, wokół auta śmierdzi benzyną, wyraźnie ją czuć, wydawało mi się że to z filtra lecz głównym podejrzanym stała się pompa.

Jak podniosłem przykrywkę pompy znalazłem trochę nachlapanej benzyny. Zauważyłem, że pompa ma spory luz, (tzn lata góra dół) domyślam się, że powinna tam być uszczelka.

Zadzwoniłem do sklepu w którym zwykle się zaopatruje i poinformowali mnie, że można kupić tylko uszczelkę z nakrętką za 110 zł. Nie ukrywam, że nie widzi mi się pomysł kupowania tego. Po zimie i tak mam zamiar pojechać na szrot po jakieś drobiazgi więc i taka uszczelkę zdobędę.

Chciałem się Was zapytać jakie właściwie funkcje spełnia ta uszczelka, wydaje mi się że ma za zadanie docisnąć pompę do zbiornika i w ten sposób uszczelnić, może jakąś jeszcze, może się mylę?

Dziś na szybko wyciąłem z zalegającego przewodu paliwowego coś na kształt uszczelki, nie jest to pełen okrąg ale porządnie docisnął pompę. Sądzicie, że takie rozwiązanie wystarczy do lata? Oraz zastanawiam się czy zewnętrzny profil przewodu nie rozpuści się pod wpływem benzyny.

 

Dla widoku na całą sprawę: właściciel (wydaje się w porządku facet, dbający o auto) opowiadał jak go to jeden mechanik zrobił w konia właśnie z wymianą pompy (kasę wziął za nowa pompę a włożył jakąś używkę) i że się z nim kłócił. Domyślam się że wtedy ktoś nie założył tej uszczelki. Po zakupie zatankowałem pb do połowy baku i teraz wydaje mi się że nadmiar został po prostu wychlapany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka nie tylko mocuje pompę, ale głównie uszczelnia ją. Dobrze, że nie lałeś do pełna paliwa, bo przelewało by się koło pompy. Bez tej uszczelki będzie ciągle śmierdziała benzyna w aucie, teraz może mniej bo jest zimno. Wyciągnij na szrocie z jakiejś meganki. Jak wyjmiesz pompę ze zbiornika to przyświeć latarką do wnętrza, czy nie wpadła tam uszczelka podczas nieumiejętnego zakładania pompy. Jak kupiłem swoje coupe to śmierdziało też benzyną, nie było uszczelki. Założyłem nową uszczelkę, komputer pokazywał stan benzyny na 150km i zabrakło mi na autostradzie. Uszczelka w baku podeszła pod pływak poziomu paliwa i komputer pokazywał fałszywy stan paliwa.

Do wyjęcia pompy ze zbiornika trzeba wypiąć z niej przewody paliwa, jak są oryginalne końcówki może być trudno je z ściągnąć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem uszczelkę w sklepie z łożyskami. Parę lat temu kosztował 4czy 6 zł. Rozmiar 125mm a grubość 5 mm. Na Alegro nakrętka z uszczelką coś 40 zł. Wkładasz uszczelkę do nakrętki i cała sztuka aby po obróceniu gwintem w dół nie wypadła. Ja ją punktowo chwyciłem kropelką w nakrętce. Dokręcasz ręką do oporu a potem kawałek klocka i młotek i dokręcasz do oporu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza smrodem benzyny nic się nie stanie. Nie lej tylko dużo benzyny do baku. Jak uszczelka podejdzie pod pływak, to też źle pokaże stan paliwa na zegarze i rezerwie.

Oryginalna uszczelka jest szeroka na ok.1 cm i jest w kształcie klina. Zakłada się ją od dołu na pompę, szerszą stroną do góry, tak wkładamy pompę do zbiornika. Nakrętka wciska pompę i uszczelka ją klinuje.

Uszczelka jest z tworzywa, nie z gumy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/renault-megane-i-95-1-4-1-6-pompa-paliwa-i6640751181.html - Tak wygląda uszczelka na pompie benzyny.

http://allegro.pl/renault-megane-1-i-1-9-dti-pompa-paliwa-i5412601886.html#imglayer -Tak samo w dieslu

 

Dodano: 03 sty 2017 - 22:47

To ja w dieslu 2002 mam okrągłą uszczelkę

Kolega pisze o megane czy thalii ? Clio 2 ,megane 2 miały okrągłą uszczelkę.

http://allegro.pl/nakretka-pompy-megane-scenic-laguna-13-5cm-i6510383193.html

Edytowane przez 11348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!