Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mapa silnika 2.0 Tce


Rekomendowane odpowiedzi

Liszo już po zabiegu? Ja się zastanawiam czy autor wziął pod uwagę, że heble też by się przydały lepsze oraz jak z trakcją :) blisko 250KM to już prawie moc RS'a a w nim na pewno się szersze kapcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja planuję podnieść moc do około 220-230 KM w swoim 2.0 tce 190 KM oznaczenie silnika 872 na dzień dzisiejszy zrobiony jest catback na dwóch tłumikach przelotowych MG motorsport, będzie wymieniony IC na ten z Rsa.

Kolega w swoim 2.0 tce 180 ma turbinę z rsa i IC na jakiś wydajniejszy i świece z rsa wynik 260 KM 365 Nm i przez rok sprzęgło jeszcze się nie poddało :)

Co do różnic silnik rs ma oprócz turbo także inne korbowody i głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem po zabiegu u Heko. Sam program, bez mechaniki.

Wyszło 218KM i 366Nm (seria odpowiednio 194KM i 317Nm). Paliwo Shell V Power 100.

Samochód jest wyraźnie żwawszy, różnica przy większych prędkościach jest b. odczuwalna.

Niestety wyższe przyrosty ogranicza turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Niestety musiałem przełożyć program na okolice lipca/sierpnia - dzień przed chippem zabrali mi 1100 zł za mandaty :/

Z trakcją to jest u mnie ok - założyłem dunlop sport maxx rt 2 235 zamiast 225.

Chłopaki jak to jest z tym Down pipe? Nie przejdzie to zwykłego przeglądu? W Krakowie ostatnio mierzą emisję spalin w samochodach, miał ktoś taką przygodę z DP i pomiarem przed policją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem już po modyfikacji o Heko czyli GSC tuning a więc u mnie został zrobiony wcześniej catback na dwóch tłumikach przelotowych MG motorsport i IC został wymieniony na ten z Rsa. Wynik seria wyszła 206 KM i 308 Nm po modyfikacji 231 KM i 360 Nm. Dynamika auta i przyjemność z jazdy wzrosła. :)

post-60368-0-43687100-1494694631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Hej, po programie - zapier... !!!
Wykres w załączniku. RS-a zrobionego pod 305hp w V-tech objechałem o pół długość 4razy !!!!!!!!!!!

WYKRES.jpg

Gdyby ktoś chciał zrobić program w Uni, pisać załatwię dużo lepsze warunki. Ceny przez pół.

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@LiszoGT w Gt skrzynia nie ma krótszych przełożeń niż w rs? Bo jak by tak było to pewnie przełożyło by się to na lepsze przyspieszenie niż w rs.

Sprawdzałeś  ile v max na skrzyni z Gt i turbinie z rs teraz wynosi????? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fourier @Aro77Tak na seryjnym :-D na razie nic nie odczuwam :P

Wiesz co, jechałem z 276 ale brakło drogi obroty były przy coś przed czerwonym. Chyba takie samo bo rsa robię wtedy kiedy zmienia bieg, ja go ciągne wyżej i lepiej to wychodzi ... :-D w ogóle turbo tak pompuje że chce wciągnąć,kop w plecy, zero laga przy zmianie biegów ciągnie od razu.. :-D

Trakcja jest nawet na zimowych, a co będzie jak założę rt2 :-D , hamulce dobrze hamują, myślałem nad włożeniem od rs-a zestawu, ale u mnie te 296mm hamuję bardzo dobrze, więc włożyłem oem tarcze + klocki za 450 brutto kpl.

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!