Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

meganecoupe02 Nie trzeba nic kombinować drzwi same się zamykają do 10km wł i wył w liczniku i wtedy klapa się już nie otworzy.Ja tylko myślałem żeby to ominąć ale już rozmawiałem z cinasem i niema takiego plusa który by podawał do 10km.

 

Dodano: 13 lut 2017 - 21:43

A więc mała poprawka dzisiaj byłem na myjce samoobsługowej i podczas mycia tylnej klapy przy czujnikach klapa się otwierała czujnik drugi za blisko krawędzi, no to poprawka ale pierw musiałem przestawić na drugą stronę gniazdo przyczepy i to mogłem zrobić za pierwszym podejściem bo myślałem o tym uchwycie zderzaka ale przeszkadzało mi gniazdo,i tak musiałem to zrobić jak na zdjęciach, a z dziurą to coś pomyślę jak zaślepić, dobrze że tego nie widać.No i próba na myjkę i super można myć i nic klapa na miejscu :) :) taki był zamysł nawet w projekcie żeby nie były w jednej osi ale brakowało miejsca w tym wąskim pasku na odstawienie i poprawiłem i jestem zadowolony.No ale ktoś musi być pierwszy.

post-48712-0-91013600-1487018510_thumb.jpg

post-48712-0-90837800-1487018599_thumb.jpg

post-48712-0-40306900-1487018617_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aby nie były w jednej linii to teoretycznie dobre założenie. Ale podczas normalnego cofania pod odpowiednio szeroką przeszkodę ( jaki masz czas ustawiony?) i tak aktywują się oba czujniki. Blokada po zapłonie raczej konieczna , możesz warunkowo dać pozwolenie na pracę przy otwartych drzwiach kierowcy. Przy tym założeniu jest szansa na pracę przy jednej fotokomórce. Wyzwolenie układu timera przez zbocze opadające foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki są dwie (w krótkim sc) Nie wiem czemu sterowane są z osobnych wyjść uht. Mam wrażenie,że obojętnie które drzwi się otworzy zapalają się obie. Dostęp do złączy w lewym przednim słupku R301 lub z wiązki drzwi kierowcy R4. Może łatwiej będzie pobrać sygnał z samej tylnej lampki.

thumb_hosting_zdjec_1487061907__lampki_300.jpg

 

Sprawdź czy kart pasażerowi nie musisz dawać do takiego otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi namyśl jeszcze jeden pomysł i nie będzie trzeba nic kombinować z zasilaniem. Na pewno przy jakiejkolwiek przeszkodzie klapa się nie otworzy.

Znowu mała zmiana może dzisiaj uda mi się to zrobić to dodam zdjęcia.

 

Dodano: 14 lut 2017 - 16:56

Zrobione i teraz przy cofaniu przy jakieś przeszkodzie na przykład krawężnik nie otworzy się klapa,zmiana polegała aby pierwszy czujnik z załączaniem czasowym na 2sek podnieś do góry a nie jak było na tym samym poziomie bo wtedy przy cofaniu mogłyby się załączyć oby dwa czujniki,podniesiony o 35mm zdaje egzamin no i widać jaki mam poziom niżej nie wjadę bo mam hak.Teraz czekam jeszcze za układem aby otwierać klapę bagażnika z karty.

no i zaślepka do dziury znaleziona idealna http://allegro.pl/fi-18mm-zaslepka-do-rurki-10szt-zatyczka-korek-i5847365473.html#thumb/3

post-48712-0-37155100-1487087620_thumb.jpg

post-48712-0-46444700-1487087639_thumb.jpg

post-48712-0-47253500-1487087655_thumb.jpg

post-48712-0-92469400-1487087669_thumb.jpg

post-48712-0-46119200-1487087689_thumb.jpg

Edytowane przez bigtomi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niema regulacji zasięg działania do 10cm no i ten pierwszy ma 6cm po podniesieniu a grubość czujnika to fi 18 a dziurę fi 16 i lekko nożykiem dopracować i czujnik się trzyma mocno.

 

Dodano: 20 kwi 2017 - 20:44

Dokończenie mojego projektu otwieranie klapy na pilota trzy lub dwukrotne przyciśnięci przycisku otwierania otwiera klapę ja mam ustawione na trzy razy,dodatkowe wypychacze klapy na zimę teraz nie używane ale zimą się przydały wiadomo temperatura robi swoje z siłownikami.pozdrawiam

 

 

A to też moje dzieło robiłem kumplowi.

Edytowane przez bigtomi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!