Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast odpuszczam. Na razie. Mam inne siłowniki i jak pisałem sprężyny tam nie wejdą. Przy złożonym teleskopie zostaje 2 cm miejsca

na ściśniętą sprężynę.

bigtomi podaj proszę nr twojego podnośnika i wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem allegro i jest trochę siłowników elektrycznych od bmw, skody, forda, toyoty. Myślę, że to mogłoby być ciekawe uzupełnienie tego wynalazku, bo klapę można by zamykać przyciskiem. W nissanie quest jest to zrobione tak, że przy zamkniętej klapie naciskamy przycisk, włącza się dźwięk, a chwilę później klapa się otwiera. Zamykanie w ten sam sposób, tylko przyciskiem wewnątrz auta, w tylnym boczku bagażnika.

Przy wykryciu jakiegokolwiek przeciążenia klapa się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje opis moich teleskopów,ale każdy u siebie musi sprawdzić bo siłowniki były różnej grubości ważny wysuw są fi 8,10 no i ile zostaje wolnego miejsca po przymknięciu klapy dlatego trzeba wiedzieć jakie sprężyny. A tu przykładowa aukcja i są takie jak moje. http://allegro.pl/teleskopy-klapy-renault-scenic-iii-grand-i6714204341.html

post-48712-0-23008800-1486837720_thumb.jpg

post-48712-0-43829200-1486837737_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy zrobiłeś ten warunek z zapłonem by podczas poruszania (przypadkowa przeszkoda)klapa się nie otwierala.

Siłowniki masz mocne. Zrób tą zwłokę z sygnalizacją na otwarcie. Jak działają na mrozie?

Przejrzałem allegro i jest trochę siłowników elektrycznych od bmw, skody, forda, toyoty. Myślę, że to mogłoby być ciekawe uzupełnienie tego wynalazku, bo klapę można by zamykać przyciskiem

To nie tylko siłowniki (często wymagające specjalnego mocowania i innego podparcia) ale pewnie mechanizm zamka / dociągu.

Najciekawszy od forda http://allegro.pl/silownik-teleskop-klapy-elektrycznej-ford-kuga-mk2-i6433988356.html#imglayer

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którejś aukcji widziałem końcówkę takiego siłownika i wyglądała tak jak w zwykłych gazowych. A nawet jak jest inna to bym przerobił na zwykłą "główkę i kulkę" żeby to szybko i łatwo zamontować bez przeróbki klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa dzisiaj u nas -8 i klapa się otwiera tak jak na filmiku niema problemu aby klapa otwierają się wolniej sprężyny zmniejszyć długości będzie wolniej odpychać miałem tak zrobione ale za wolno odskakiwała a ja nie chciałem czekać i stać przed bagażnikiem aż się otworzy ale jest na to sposób założyć wypychacze no i w czsie jazdy klapa sie nie otwiera bo jest blokada zamków sprawdzałem nawet nie pytaj jak? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6176848698

A z tym otwieraniem muszę poczekać aż przyjdzie moduł.

Edytowane przez bigtomi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa właśnie tylko te bo mają długi wysuw wiem coś o tym bo ja zmarnowałem 6 takich sprężyny i pierwsze jakie dociołem nie odbiły klapy tylko tak na 3cm wystarczyło tylko lekko popchnąć i klapa się otworzyła potem była następna długość i było OK ale samochód stał na dworze pół dnia i już klapy nie otworzył no i do ciałem teraz tą długość Jaka jest i przy minus 8 klapa się otwiera dlatego przy pierwszych założyłbym te wypychacze i klapa na pewno by się podniosła znalazłem na forum Volkswagena Touran że takie stosują i to im pomogło. Przy jeździe na pewno się klapa nie otworzy bo blokują zamki a na postoju to wiadomo tylko jak się zbliżę z kartą działa to tak jak na moim schemacie przekaźnik czasowy z potrzymaniem ustawione na dwie sekundy i załącza drugi czujnik i otwarcie

Edytowane przez bigtomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wypychacze to TIP-ON i w dodatku problematyczne w montażu. Ale jak widać bez nich da się.

Chodzi Ci o tą blokadę związaną z automatycznym ryglowaniem zamków powyżej prędkości chyba 15 km/h? Nie pamiętam bo nie używam tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do 10km i zamki się zamykają ale narazie jeżdżę bez blokady i obserwuje czy kiedy kolwiek się klapa otworzy bo na postoju to super no i zdziwienie ludków na parkingu jak wkładam zakupy.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zrobić tak, żeby automat wyłączał się przy włączonym silniku i zamkniętych drzwiach (automatyczna blokada drzwi po przekroczeniu prędkości).

Wtedy czujniki nie zadziałają, przycisk klapy i klamki również, więc byłoby ok.

Natomiast jakbyś chciał otworzyć klapę przy włączonym silniku to i tak musisz z auta wysiąść (albo odblokować centralny zamek) więc blokada drzwi się wyłączy, a automat włączy i otwieranie klapy nogą już zadziała.

 

O działaniu blokady informuje kontrolka, można by spróbować się do niej dobrać z przekaźnikiem, który by włączał/wyłączał automat przy włączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!