Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II 1.5 dci 2003 r.


ruszała

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas w czasie jazdy daje się odczuć wyraźny spadek mocy silnika, równocześnie zaczyna dochodzić z silnika głośne jakby rezonowanie ( rzężenie), po dociśnięciu pedału gazu mocniej nagle odgłosy zanikają i silnik odzyskuje moc. Po jakimś czasie znowu się powtarza. Zawsze rzężeniu towarzyszy spadek mocy i mocne dymienie na czarno. Czasami nie pojawia się to przez kilka dni , a jak się zacznie , to trudno jechać, szczególnie w ruchu miejskim. Został wymieniony już rozrząd i wszystkie filtry. Wyczyszczony zawór EGR. Bez poprawy. Co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Mam ten sam problem w Czwartek byłem z tym w ASO objawy: Spadek mocy, dymienie, metaliczny dźwięk z silnika.... Niestety masz do wymiany zawór EGR u mnie też został wyczyszczony lecz po przejechaniu 2 km objawy wróciły. Oczywiście taka wymiana w ASO 830zł <ok> lecz ja znalazłem używany zaworek po regeneracji z gwarancją za 350zł.

 

Jeżeli masz wątpliwości to jedź do ASO diagnozna silnika 150zł dowiesz sie przynjamniej co jest do zrobienia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabcio, a jak zachowuje sie Twój samochód po wymianie EGR-u ?

 

[ Dodano: 2008-05-15, 16:15 ]

Rabcio .

Nie wiem jak u Ciebie działa ten EGR kupiony na alegro. Ale miałeś nosa. Mój EGR był do wymiany. Po wymianie na oryginalny nowy , kupiony w sklepie z częściami Renault ( 790 zł ) , samochód znowu chodzi dobrze i nie ma dymienia , ani nagłych spadków mocy. Ale jest jedna przestroga. Pierwszy zawór , który mechanik przywiózł ze sklepu był wadliwy i komputer to wychwycił. Dopiero po wymianie w sklepie na inny zawór, po zainstalowaniu samochód jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam podobny problem, wymieniłem egr na nowy ale objawy sa nadal takie same samochod słaby, kopci i stuka. Po podlaczeniu pod komputer wyszło zawor egr po wymianie nie widzi juz zadnych bledow ale nadal dzieje sie tak samo.

 

[ Dodano: 2009-03-08, 23:58 ]

Udało sie usunac usterke, auto jezdz juz dobrze, bład egr wykasowalem ponownie, jednak swieci mi sie tylko juz sama kontrolka service, nie pokazuje zadnego komunikatu błedu, czy ktos wie co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!