Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Miękki pedał hamulca / regeneracja pompy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Proszę o podpowiedź w następującym temacie.

Wymieniłem tylne zaciski hamulcowe na regenerowane(Bremsystem z Mielca) z powodu iż w starych "skończyła" się funkcja hamulca ręcznego. Przy odbiorze pan mechanik stwierdził, że wszystko jest ok ale coś pedał nurkuje i jego zdaniem powinien być wyżej. Po jeździe próbnej stwierdziłem, że faktycznie łapie zdecydowanie za nisko. Mechanik stwierdził, że wymienili płyn i odpowietrzyli wszystkie cztery zaciski, testowali też układ na zaciśniętych przewodach gumowych aby wykluczyć ich puchnięcie i ewentualną niesprawność nowych zacisków, wyeliminowali też nieszczelność układu. Generalnie wszystko ok ale pedał dalej nisko łapie. Mechanik stwierdził, że może pompa puszczać powoli bo to się zdarza.

I teraz pytania:

1) Czy ktoś wymieniał pompę z podobnego powodu?

2) Czy warto kupić pompę firmy LPR lub ABS za ok 180zł ? Ceny pozostałych bardziej cenionych producentów to tak 400-600zł

3) Czy możliwa jest regeneracja pompy za pomocą zestawu naprawczego? (system TRW, to ważna informacja ponieważ w necie nie znalazłem zestawu naprawczego do TRW, są tylko do Lucasa i Boscha)

4) A może przyczyna leży gdzieś indziej ? Serwo ponoć się nie psuje, a blok hydrauliczny ABS to by chyba inne objawy dawał ale tego nie wiem na pewno.

 

Dla porządku dodam:

- do mechanika mam zaufanie, jeszcze mnie nie zawiódł, zresztą powiedział, że jak sytuacja się nie unormuje to mam wrócić do niego.

- wszystkie tarcze i klocki są w dobrej kondycji, a ręczny po wymianie tych zacisków nigdy nie był lepszy.

 

Doradźcie proszę.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!