Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,nie działa ABS i ESP ,po zatrzymaniu auta i ponownym uruchomieniu gaśnie (nie zawsze)i po jakimś czasie ,nawet dwa dni znowu się zapala.Wymieniłem przewód i znowu to samo.Mam podobny problem z Vel Satisem ,o zgrozo to samo przednie lewe koło.Jezeli działa i nie działa ,to może nie przewód,może łożysko? ktoś coś .pozdr

W CarAudio zakładasz temat dotyczący ABS-u :?:

Przenoszę do odpowiedniego działu

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod CLIPA i dowiesz się o co chodzi. Tak to wróżenie z fusów. Może być przewód, czujnik, łożysko (dokładnie pierścień magnetyczny), komputer, a nawet problem z cewkami (też wtedy wywala błąd na ESP).

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łożysko tylko pierścień ABS. Zacząłbym od wyczyszczenia czujnika z brudu. Zdemontuj czujnik i go wyczyść. Sprawdź też jego mocowanie czy nie jest luźny. Co do pierścienia to na razie zobacz wizualnie czy nie ma uszkodzeń. Przewód też sprawdź czy nie ma uszkodzeń. Jak tu wszystko gra to wtedy zacząłbym od wymiany czujnika. Jeszcze pytanie jaki dokładnie błąd wyświetlił komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem z moją meganką zapalała się i po jakimś czasie gasła kontrolka ABSu. W ASO na clipie stwierdzili błąd na prawym tylnym kole. Próbowałem zdjąć tą piastę, ale nie bardzo chciała zejść więc dałem spokój, a ABS zgasł. Tylko co dziwne pierścienie na przednich pęknięte od paru lat (ABS się nie świecił), przy czyszczeniu okazały się luźne, więc je usunąłem i ABS oczywiście zapalił się już na stałe. I teraz zastanawiam się nad poprawnością diagnozy w ASO co do tego tylnego prawego koła - wtedy ABS się nie świecił, tylko taki był zapisany błąd, bo pierścienie w tylnych kołach pod bębnami hamulcowymi w porównaniu z przednimi kołami mają komfortowe warunki.

Mam nadzieję, że to tylko te pierścienie były uszkodzone, a nie czujniki. Pierścienie nowe już mam, teraz czekam na okazję (jak samochód będę miał do dyspozycji), żeby je wymienić. Tak się też zastanawiam, czy brać się za to samemu (nie wiem czy będę w stanie ruszyć śruby zawieszenia po 18 latach) czy dać to do warsztatu.

 

Dodano: 31 maj 2017 - 08:49

No i jestem po wymianie pierścieni ABS na przednich kołach. Kontrolka ABS zaraz zgasła po ruszeniu samochodem. Nowe pierścienie ABS osadzone zostały na żywicy, bo po wyczyszczeniu siedzeń z rdzy pierścienie luźno wchodziły. Jeden czujnik był przytarty przez stary spęczniały pierścień, ale okazał się sprawny. Zobaczę co będzie dalej czy usterka z tyłu wykazana przez clipa się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!