Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Asymetryczne wycieraczki (dłuższa i krótsza)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Kupiłem w sklepie na szybko dwie wycieraczki o jednakowej długości. Przy wymianie zauważyłem jednak że wycieraczka od strony pasażera jest krótsza. W jakim celu producent stosuje takie dziwne rozwiązanie ? Czy zamontowanie dwóch wycieraczek o równej długości (długich takich jak od strony kierowcy) będzie gorszym rozwiązaniem od montażu wycieraczka krótka + długa.

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leechu, wycieraczki tej samej długości po prostu Ci nie wejdą. (2x długie) Jest to spowodowane zastosowaniem ramion, także o różnej długości. Nadmienię, że nie tylko Renault stosuje taki system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw krótsza + dłuższa powoduje, że czyszczona jest większa powierzchnia szyby. Poza tym po stronie pasażera lepiej sprawdza się krótka wycieraczka, ponieważ w tym miejscu szyba jest mocniej wyprofilowana (przynajmniej w Megane II) i krótka wycieraczka lepiej do niej przylega.

Ale... jeśli założyłeś dwie równe wycieraczki, które ładnie zbierają wodę i nieczystości z szyby i zapewniają odpowiednie pole widzenia to według mnie nie ma najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie że weszły i nie zachodzą na siebie w czasie pracy :/

Na siebie zachodzić nie będą, jedna ucieka przed drugą. Poza tym zależy jakiej długości kupiłeś te wycieraczki. Gdybym ja zastosował u siebie dwie o długości 61cm, a taka ma być przed kierowcą, to ta po stronie pasażera wycierała by mi uszczelki na dole po prawej i na górze przed anteną.

fotka poglądowa:

[center:12707e1b96]1s.jpg[/center:12707e1b96]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane I wycieraczki powinny miec dlugosc :55 kierowca i 50mm pasazer,natomiast w Megane II odpowiednio 60 i 45mm. Scenic'i tez mialy inne dlugosci: Scenic I: 600 i 400mm;Scenic II :660 i 550mm. Jesli takie dlugosci przewidzial producent to wydaje mi sie ze takie powinno sie stosowac. A przed zakupem sprawdzic...Ale ten pospiech wszystko tlumaczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzić się muszę z broniusiem - nie wiem gdzie MARCO masz problem z dostaniem wycieraczek 50 i 51 cm <ok> Ja spokojnie kupiłem 1 taki komplet VCAPów (aero) na allegro, a drugi zwykły Boschowski na zimę w sklepie IC. I proszę - sprecyzuj o co chodzi z tym pianiem bo nie bardzo rozumiem :( Mi nic nie "pieje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!