Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie wzmacniacza + skrzynka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że trafiła się okazja od znajomego na wzmacniacz + głośnik to postanowiłem z niej skorzystać i dodać trochę basu megi. Kupiłem kable, no i ten nieszczęsny +12 do pieca. Przewertowałem całe forum i niby trzeba wyjąć aku, obudowę aku, obudowę filtra i parę innych rzeczy, stwierdziłem że poszukam innego sposobu i znalazłem. Mianowicie, ściągamy lewe koło, nadkole i ukazuję się nam wiązka która idzie od środka przez komorę(widać szpikulec którym się przebiłem). Jedyne słuszne miejsce żeby przeciągnąć +12 do aku. Tu jeszcze jedna uwaga, kabel musi przejść od strony kabiny w zakreskowanym polu (zdjęcie nr.1, przynajmniej u mnie) inaczej nie przebijemy gumy gdyż wszędzie obok od strony silnika jest obudowa plastikowa od tej gumy.

92bc2ed9a9e6833fm.jpg 9d1d61d1a420be27m.jpg 5e1a0cc34981681cm.jpg

 

Reszta tu już przeciągnięcie kabla (łatwiej z kanału ale bez też da redę) pod aku i ułożenie do bagażnika.

 

Jako że nie chciałem psuć fabrycznej instalacji i radia (szkoda mi było psuć Cabasse + MP3) to kupiłem "przedłużkę" do kostek iso i dopiero w niej wlutowałem się z kablami potrzebnymi żeby podłączyć konwerter , który leży sobie za radiem.

6e88bff652979c2fm.jpg

 

Prawą stroną od radia do bagażnika pociągniete kable remote i rca.

d930bd3306a46fdbm.jpg

 

Zostaję podłączenie wszystkiego i można się cieszyć ;)

7deea5a840910eafm.jpg 91c1f0279341aa6em.jpg

 

W taki sposób obyło się bez wyciągania wspomnianych wyżej rzeczy.

Edytowane przez Konrad4400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przydała się Twoja instrukcja , ja zrobiłem to trochę inaczej , bardzo podobnie. Wziąłem sztywny drut z suszarki do ubrań  gruby przewód od + owinąłem taśmą izolacyjną , spryskałem gumę , oraz ten owinięty przewód silikonem w sprayu , i poszło jak w masło. Przewód ładnie wyszedł koło akumulatora , zajęło mi to łącznie 5 minut bez zdejmowania koła nadkola , bez wyciągania aku  itp. szukałem też info gdzie w kombi jest radio , znajduje się z tyłu z prawej strony koło lampy. (Cabbase 6cd) :)

Poniżej foto jak to przygotowałem wstępnie sobie w domu

Pozdrawiam

 

 

20210312_022748.jpg

Edytowane przez mirusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!