Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie oleju litr na 100 km


mpzajas

Rekomendowane odpowiedzi

A czy 130 i 120 KM to jakas różnica.

Myślę o skrzyni i komputerze , czy wystarczy tylko wlozyc i bedzie chodził , niezależnie od tego czy zaloze 120 czy 130 KM?

 

Nie przestrzegasz regulaminu forum

pkt. 5.6 Na forum istnieje obowiązek stosowania polskich znaków diakrytycznych oraz zasad interpunkcji.

- mireczek01

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężanie tragiczne na jednym z cylindrów 14 .

.Ile wynosi ciśnienie sprężania na pozostałych cylindrach?

Tuleje da się dorobić

Wzrost mocy o 10 KM, to nie problem. Silniki turbodoładowane można poddawać tzw.tuningowi; Tuning 1,9 dci/ 120 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg oryginalny, autko jest krajowe .

Przebieg 190.000 km a ciśnienia sprężania; 3 x 19; 14 bar

To się kupy nie trzyma. Od kiedy masz auto i kto cię tak wpuścił w maliny ? Trzeba dochodzić swoich praw a nie kryć handlarza/oszusta. Wg. tych danych to silnik ma grubo > 400.000 km .Zobacz;Przedmuchy z silnika - dziwne objawy

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli masz rację to autko mam juz 4 miesiące , i nic mi nie da wojowanie z sprzedawcą .

Mam książkę serwisową wedlug której aktualny przebieg jest bardzo możliwy .

Teraz to mam tylko problem jaki silnik zakupić, tak jak pisalem 1.9 jest bardzo dużo rodzaji , i nie chcę kupić silnika do którego będzie potrzebne nowy komp lub programowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ; Wymiana silnika 1.9 dci 120kM na 130 kM (Scenic II) i dziwne problemy ,

Wymiana silnika

-To co znalazłem w swoich zapiskach, oznaczenia silnika; ( na bloku są inne oznaczenia )

F9Q -803 > 110 KM , F9Q -812 > 120KM , F9Q-804 > 131 KM , F9Q-816 > 131 KM i F9Q-818 > 131 KM

-Ja wstawiłem niedawno 130 KM, ale musisz mieć pompę vacu i odmę od 130 km, bo od 120 KM nie pasują, po za tym wszystko jest ok. Przy wymianie silnika sprawdź jeszcze dwumase oraz sprzęgło, jeżeli są już zjechane warto wymienić, jak się rozebrało wszystko. ( Renault Scenic ) wymiana silnika,

-Wymiana silnika a różnice miedzy F9Q aF9K wymiana silnika a różnice miedzy F9Q aF9K

-Tu masz temat o tulejowaniu cylindrów; ( Renault Scenic ) tulejowanie cylindrów - 1,9 dCi 120 KM

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem po wymianie silnika . Udało mi się zakupić wersje 130 KM , był to o tyle dobry zakup że po :

1. Mam kompletny cały silnik wraz z skrzynią , dwumasem , turbo itd.

2. Za wszystko zapłaciłem 900 zł  (2 miesiące szukania)

3. Robocizna z wymianą wszystkich płynów 800 zł :olej + filtr , filtr powietrza , płyn chłodnicy , 1 poduszka silnika .

4. Stary silnik zabrałem dla siebie na części które mogą się przydać w przyszłości .

Obecnie silnik działa tak jak ma to wyglądać nie kopci już cały czas tak jak poprzednik .

Na marginesie nadmienie tylko że nie zauważam jakiejś różnicy pomiędzy jednostką 120 KM a 130 KM . 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!