Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG i problem z odzyskaniem dowodu rejestracyjnegoracyjnego


Szczurwi

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniesiona do odpowiedniego działu.

 

Witam.kilka miesięcy temu ustrzeliła mnie drogówka co skonczyło sie  mandatem i zatrzymaniem dowodu rej. Z powodu braku wbitego gazu zdziwilem sie gdy  Pan w białej czapce uswiadomił mnie o tym fakcie.Na tą chwile sprawa wyglada tak....

potrzebuje swiadectwo homologacji butli-w posiadaniu.

I drugi kwit to fv za montaz instalacji ktora byla montowana kilka lat temu. 

Zadzwonilem do firmy  ktora montowala instalacje i odszkali mi kopie faktury. Gosciu zrobił ładne zdjecie i podesłał mi plik.jpg na maila.

Wygdrukowałem w full rozdzielczosci i udalem sie do WKM w celu odzyskania dowodu. Jednak ku mojemu rozczarowaniu gosciu w okienku powiedzial mi ze musze miec oryginal tej fv co juz raczej jest nie do zdobycia.

Co mam zrobic by odzyskac dowod?

Załatwic jakos fv z datą wstecz? V

Czy załatwic najpierw  dokument  ze stacji konteoli pojazdow o demontazu instalacji by po jakims czasie zglosic instalacje do WKM? Ktora tak na prawde nie miała miejsca.

 Nie mam konkretnego pomysłu jak to rozwiazac. Wiem ze duzo jest pisane na podobne tematy, jednak prosilbym o dopasowanie pomocy typowo pod moj problem. licze na cos ciekawego

 


lapka2.gif
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki Aston76

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci firma wystawi duplikat tej faktury. Nie powinni mieć z tym problemu. Takie wydruki ze skanu faktur nie mają mocy prawnej. Chociaż z drugiej strony możesz powiedzieć, że masz zdjęcie bo zarchiwizowałeś, a oryginał uległ zniszczeniu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbij dostać oryginał od firmy montującej, jakby się nie udało to musisz znaleźć kogoś kto Ci nową fakturę wystawi na montaż, bez sensu jest usuwać instalacje.


P.S jeździłeś kilka lat bez wbitego gazu ? Przeglądy to widzę że ci profesjonalnie robili :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze nawet nie wiem czy w starym dowodzie byl wbiry.eheheh.a czy potwierdzenue dokonania montazu ukladu gazowego nie powinno im wystarczyc plus homologacja butli? Tak jak na zdjeciu


lapka2.gif
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki Aston76

 

 

 

 

1502258265810678372567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinno ale o tym przekonasz z się w wydziale komunikacji. Ja bym się nie śmiał na Twoim miejscu bo może nie być łatwo odzyskać DR. Swoja drogą problemy masz na własną prośbę. Nie dopilnowałeś urzędnika.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na poprzednim dowodzie miałeś wbity gaz to możesz iść w tą stronę żeby ze starego wzieli ( pbet - to nie jego wina jak nie przebili gazu , nie każy ma taką wiedzę itp. tylko urzędnik nawalił) To potwiedzenie co pokazujesz to pewnie książka serwisowa i nie sądzę  żeby to przeszło w wydziale komunikacji ( ale zadzwoń tam i zapytaj) musiałby być tam przynajmniej Vin i nr rejestracyjny i pieczątki zakładu ale to nie gwarantuje sukcesu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik nawalił ale to obywatel ma kłopoty. Czyli jak zwykle. Brak znajomości prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. To tak jakbyś powiedział, że nie wiedziałeś, że trzeba przegląd wbić w dowód. Pieczątka? Co tam, przecież auto jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do tej kopii faktury pismo w stylu że "Kopia faktury została sporządzona na podstawie zgłoszenia o zgubieniu faktury pierwotnej. Oświadczam że sporządzony wydruk jest zgodny z oryginałem faktury". Miejscowość, data, podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie dowód jest w urzędzie, który takie coś wbija, więc musi najpierw wszystkie papiery urzędasom dostarczyć i na tej podstawie pani/pan mu piecząteczkę wstawi lub wpis i pieczątkę.

Sprawdź jak radzi aston76, co masz w karcie pojazdu.

 

I jak tam :?:

Sprawa się już zakończyła czy jeszcze sobie z tym nie poradziłeś  :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!