Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instrukcja instalacji PyRen


Rekomendowane odpowiedzi

 


Przed instalacja trzeba ustawić telefon aby można było zainstalować coś z pliku apk. Instrukcja jest na stronie: http://www.appki.com.pl/artykuly/instalowanie-aplikacji-z-pliku-apk/


Pliki potrzebne do instalacji są w folderze chomika http://chomikuj.pl/przemek_el/PyRen
Hasło: megane.com.pl

Kopia tych plików jest też pod adresem: https://onedrive.live.com/?authkey=!AOLnnf_QMGPEg-o&id=DABAF482EB248863!122660&cid=DABAF482EB248863

Jak ma ktoś możliwość umieszczenia tego na innym serwerze to nie widzę problemu.

1.    Pobierz plik sl4a-r6.1.1-arm-debug.apk
2.    Pobierz plik PythonForAndroid-debug.apk
3.    Zainstaluj pierwszą aplikację (SL4A) 
4.    Zainstaluj drugą aplikację aplikację (Py4a) 
5.    Otwórz PythonForAndroid 
 image001.thumb.png.8dad7c4908d3ff88a078cde590ad0882.png
6.    Kliknij przycisk Instaluj, aby pobrać i zainstalować niezbędne biblioteki Pythona. 
 image003.thumb.png.072b565691181a370618675f17f8d059.png
7.    Pobierz plik scripts.zip
8.    Wypakuj plik scripts.zip do katalogu SL4A/scripts
9.    Pobierz plik savedEcus.p i skopiuj go do folderu SL4A/scripts/pyren09a
10.    Po tych operacjach folder SL4A powinien mieć następującą strukturę:
/ script / EcuRenault / 
/ script / położenia nieruchomości / 
/ script / pyren09a / 
/ script / Pojazdy pojazdu / 
/ script / extrdata bat 
/script/i12comp.exe 
/script/chkelm_4a_launcher.py 
/script/cmdr_4a_launcher.py 
/script/make_torque_pids.py 
/script/pyren_4a_launcher.py 
11.    Uruchamiamy program SL4A
 image005.thumb.png.f56f7bb85cbfb2a4c061ef181511db96.png
Program powinien wyglądać następująco:
 image007.thumb.png.a5885947ba0d015bbecebd09a74b8490.png
Po uruchomieniu klikamy na plik: pyren_4a_launcher.py i wybieramy ikonkę z ołówkiem
 image010.thumb.png.90ed9c8420d7185c82eb84f04e8fb572.png
Usuwamy znak „#” z linii 

#sys.argv.append('--demo')#; sys.argv.append('-e11476,11588')

 

Zapisujemy plik. W programie SL4A znów zaznaczamy plik pyren_4a_launcher.py ale tym razem klikamy na ikonkę z czarną konsolą.

image013.thumb.png.1f8c42f500c07b590334ccbb1e40c818.png
Uruchomi się pyren w wersji demo (bez połączenia z interface ELM). Można sprawdzić jego działanie. Po sprawdzeniu zamykamy program. 

Usuwamy plik savedEcus.p oraz zawartość folderu pyren09a\cache\

Ponownie w SL4A klilkamy na plik: pyren_4a_launcher.py i wybieramy ikonkę z ołówkiem, tym razem w linii 

sys.argv.append('--demo')#; sys.argv.append('-e11476,11588')

 

tym razem dodajemy znak „#” i zapisujemy plik.
Podłączamy ELM do złącza diagnostycznego, włączamy zapłon i możemy już włączyć pyren (W programie SL4A znów zaznaczamy plik pyren_4a_launcher.py i klikamy na ikonkę z czarną konsolą.).
Wybieramy z listy nasz ELM i możemy już korzystać z programu.

 

Oczywiście nie biorę odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone podczas używania programu. Służę pomocą w razie jakiś problemów.

Mi udało się np bez problemu zmienić język zegarów w megane II ph1

Edytowane przez przemek_el
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • P_r_z_e_m_o przypiął/eła ten temat
  • 2 miesiące temu...

Usuwa i dodaje się tylko w linijce w której jest demo. Ogólnie to zapomniałem napisać że trzeba skasować pliki po instalacji Python. Jest możliwość zmiany języka polskiego, ale zalecam bardziej angielski (nieraz przy polskim wyskakuje błąd kodowania) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam zainstalowalem program na samsungu galaxy s6 ale mam strasznie mala rodzielczosc 240x176 jakto zmienic zeby mozna bylo odczytac literki??? dziekuje.

Juz doszedłem, mozna zwiekszac rozdzielczosc przyciskami głosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj mam inne pytanko ,poprzenio mialem fiaty i korzystalem z fiatowskiego fesa czy mesa teraz polaczylem sie z meganka 3 2013 r pyrenem ale na laptopie laczy sie przez elma 1.4 zielono niebieskiego bezproblemowo pokazuje bledy nawet przy jakim przebiegu wystepowaly ale ten program jest mega ciezki w obsludze chcial;bym mianowicie zobaczyc online jakw fesie np. temp. cieczy obroty odczyty z roznych czujnikow czu cisnienie w klimie w fesie zaznaczalem odpwiednie ptaszki i i bezproblemowo pokazywal fes te dane czy to na postoju czy to w jezdzie ;czy pyren tez posiada takie opcje zeby na jednym ekranie pokazywac wybrane parametry ? jesli tak jak to ugryzc ?dziekuje.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pyten nie widzialem, ale można konkretne parametry wyeksportować do torques i tam patrzeć. W pyten tylko dla konkretnej grupy można oglądać a do tego nie zawsze wszystkie mieszczą się na jednej stronie. Nie wiem też czy i jak na pc działa torques, na telefonie bez problemu to się da zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.  W mojej megance IIph2 z 2008 pyren po wybraniu modelu z listy daje mi odpowiedz Scanning:0/95 Detected 0. Zły ELM czy coś robię źle

Przesyłam zdjęcie telefonu z pyrenem. Przepraszam że tak prostacko i po Januszowemu ale Screenshot nie chciał się zrobić

41390538_705220146497916_408931979510153216_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie własnie przeczytałem że trzeba zrobić zamiane kabli w elm . Co o tym sądzisz?
Aby aktywować potrzebne nam są : 
1 Android smartfon na Andoridzie 
2 Pobierz i zainstaluj program Pyren. On jest w stanie zrobić niemal to samo, co Renault Clip tu do pobrania 

3 BT ELM 
4 podłączyć ELM z CAN 
CAN ---------ELM 
pin6 -------- pin13 
pin14 ------- pin12 
pin16 --------pin16 
pin4 --------- pin4 
pin5 --------- pin5 

EDIT po uruchomieniu 
chkelm_4a_launcher.py wyswietla sie tylko "opening ELM" i nic wiecej

Edytowane przez konzo
nowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!