Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instrukcja instalacji PyRen


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Próbowałem się łączyć z Meganką 1 ph2 2000r, zarówno Pyrenem jak i PyClipem ale dostaje ciągle komunikat No ECU detected.

W przypadku PyClipa próbówalem opcji Scan Vehicle i SlowInit ale nie pomogło. Jest to kwestia samochodu czy Interfejsu OBD? Posiadam tani chiński interfejs bluetooth, ale z programami typu Torque łączy się bez problemu

 

_____

@przemek_el

Widzę, że masz Megane 1 i poprawinie połączyłeś się z PyClipem. Możesz powiedzieć jaki samochód z listy wybierałeś? Ja próbowałem "X38 New SM3/Fluence/Megane". 

 

Zainwestowałem też w interfejs iCar2 i wciąż nie mogę się połączyć

Edytowane przez mielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli elm przechodzi test w programie typu Pyren, to złącze jest w porządku i nie powinno być żadnych problemów z połączeniem z ecu. Tanie i chińskie elmy są często okrojonymi i nic nie wartymi emulatorami. Posiadam wspomniany wyżej icar2, polecam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 10:36, mielony napisał:

 

@przemek_el

Widzę, że masz Megane 1 i poprawinie połączyłeś się z PyClipem. Możesz powiedzieć jaki samochód z listy wybierałeś? Ja próbowałem "X38 New SM3/Fluence/Megane". 

 

Zainwestowałem też w interfejs iCar2 i wciąż nie mogę się połączyć

Ja mam Megane ii , Megane i już od dłuższego czasu nie mam ;) chyba w profilu mam ii ;) wg mojej wiedzy z Megane i się nie połączysz, może przy użyciu ddt4all Ci się udać ale w bazie pyren/pyclip nie ma tej wersji do wyboru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sKarlosMegane napisał:

Jeżeli elm przechodzi test w programie typu Pyren, to złącze jest w porządku i nie powinno być żadnych problemów z połączeniem z ecu. Tanie i chińskie elmy są często okrojonymi i nic nie wartymi emulatorami. Posiadam wspomniany wyżej icar2, polecam.

 

 

Podlaczyc już się podlaczylem w pyclip e nie mogę bledow kasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.10.2019 o 22:01, KDKJ napisał:

Szukajcie urządzeń wyposażonych w chip PIC18F25K80. W innym przypadku Pyren nie działa (testowane na 2 innych OBD)

kupiłem to dalej to samo.

https://allegro.pl/oferta/interfejs-elm-327-vgate-scan-bluetooth-obd2-v1-5-8570709109?fromVariant=8482421162

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Quentin88 napisał:

Używasz pyrena czy pyclipa? W pyclipie wybierz opcję "scan vehicle" przy pierwszym połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mielony napisał:

Używasz pyrena czy pyclipa? W pyclipie wybierz opcję "scan vehicle" przy pierwszym połączeniu.

tego i tego porubuje uruchomić, jakbyś mógł wszytkie te opcje w pyclipie co maj być zaznaczone... może cos robie nie tak :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Quentin88 napisał:

tego i tego porubuje uruchomić, jakbyś mógł wszytkie te opcje w pyclipie co maj być zaznaczone... może cos robie nie tak :<

Tylko scan vehicle na "on". Wtedy powinieneś dostać listę pojazdów, wybierasz swój, powinno zacząć się skanowane ECU. Jeśli się uda, kolejne uruchomienia nie wymagają "scan vehicle".

 

Z moją meganką 1 nie mogłem się połączyć, wymiana na Megane 3 rozwiała problem :D

 

używam interfejsu iCar2

Screenshot_2019-11-04-22-07-25-375_org.pyrenteam.pyclip.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Quentin88 napisał:

ja mam w elm port: OBD2

 

to akurat nie ma znaczenia. to tylko nazwa bluetooth twojego interfejsu.

spróbuj zainstalowac te apke https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applagapp.elm327identifier&hl=pl

i zobacz ile protokolow obsluguje twoj ELM.

 

Jak nie zapomnę, to jutro postaram sie sprawdzić jak to wyglada u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!