Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane problemy z komunikacją


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moja meganka ostatnio robi mi wiele psikusów, jakiś czas temu padła całkowicie komunikacja po złączu OBD II - CAN CLIP nie widzi żadnego kalkulatora/sterownika, teraz gdy moja Meganka jest całkowicie unieruchomiona, bo turbina zaczęła gwizdać postanowiłem się za to zabrać. Udało mi się czyszcząc i SUSZĄC (!) połączenia w samochodzie odzyskać komunikację po OBD II i wszystko byłoby spoko, gdyby nie to, że moduł AIR BAG jest kompletnie nie widoczny, na desce rozdzielczej świeci się kontrolka od AirBag ale jakiś czas temu zniknął napis "Sprawdź air bag" - ktory wyświetlał się przez uszkodzoną taśmę, zauważyłem go, po tym jak wymieniłem taśmę a kontrolka świeciła dalej. Przestały też działać czujniki nie zapiętych pasów ani auto się nie zamyka podczas jazdy, a nawet podczas ruszania słychać tak jakby sterownik próbował zamki ponownie otworzyć ;(

Załączam screena z CLIP'a:

59a319505b5c6_niewykryto.thumb.png.b4dd86e810ddff5c914c47c6f1289355.png

 

Kolejnym tematem jest to, że po zgaszeniu samochodu otrzymuje komunikat "Kierownica odblokowana". Myślałem, że uda mi się do tego jakoś dojść po naprawieniu komunikacji, ale co się okazało CLIP pokazuje "Steering lock" jako nie dający się diagnozować:

59a319aca8614_niedajcesidiagnozowa.thumb.png.8aaa3a15ccb409f1512cbc370e256629.png

 

I następny problem, jest taki, że mam w komputerze błąd opisany jako "Brak filtra cząstek stałych" niestety zapomniałem zrobić screena, a na desce mam komunikat sprawdź układ wydechowy, próbowałem znaleźć jakiś post na forum, ponieważ wydawało mi się, że ktoś kiedyś opisywał problem jakiegoś przewodu od tego właśnie filtra.

 

Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedzi, bo już nie daje rady z tym co się tu dzieje. Z góry dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się rozwiązać część opisanych przeze mnie problemów - wymieniony został sterownik airbag komunikacja powróciła wszystko sprawne, rozwiązało to tez problem z czujnikiem pasów i zamykaniem się zamków po ruszeniu. 

Jeżeli chodzi o kwestie filtra cząstek stałych to udało się sprawę rozwiązać - trafił on do profilaktycznej regeneracji, ale przy demontażu okazało się ze odpięty był jakiś gumowy wężyk od czujnika. Po zregenerowaniu i poprawnym montażu problem zniknął. Pozostaje tylko nie diagnozująca się blokada kolumny kierownicy ;( ktoś z was się z tym może spotkał? Zauważyłem Że czasami się blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Właśnie ja mam ten sam problem z blokadą nie daje się zdiagnozować i nie mam pojęcia o co tu chodzi niby działa blokuje błędu nie wywala a jednak clip nie chce z nią zagadać :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!