Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż oświetlenia tablicy LED zamiast standardowego ?


DD11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio oświetlenie tablicy LED do Meganki z 2003 roku. Gość pisał że do ph 1 jest ok, ale dziś patrzę a tu nic... Są to klosze do ph 2 niepasujące do mojej. I tutaj sprawa co zrobić aby te nowe dopasować tak żeby działały u mnie. Kształt jakoś sobie zrobię bo przypiłuje i będzie ok, zatrzask myślę że też jakoś dam rade włożyć, ale kostka nie pasuje... Myślę że jak zetnę nożykiem te 2 małe plastiki po bokach to się zmieści do środka kostki, ale nwm co będzie z układem pinów, bo w starych były podłużne a tu są normalne kwadratowe mniejsze, czy da rade to jakoś spasować żeby działało? Oraz napięcie ich jest 12V, a czy w starych było takie same czy mniejsze żebym nie zrobił jakiegoś zwarcia czy coś?

 

 

 

-------------- EDIT: --------------------------

 

 

Dobra, widzę że nikt tego nie robił tak więc sam do tej sprawy podszedłem. Co do prądu nwm dalej czy stare żarówki były zasilane tak jak te 12V ale tak czy tak u mnie działają. Więc po kolei. Mam Megane II ph I czyli tą gdzie niestety były stare żarówki oświetlenia tablicy. Kupiłem na allegro oświetlenie LED'owe i nic dziwnego że nie pasowały, ale Polak potrafi tak więc udało mi się to zrobić. Od razu ostrzegam że przygotowanie zajęło mi z 30 min, założenie pierwszej lampki ok 20 min, a z drugą bawiłem się ponad 2h :) No ale cóż raz jest ok a innym razem wiadomo jak... Po zakupie musiałem (nożykiem oraz piłką do metalu (brzeszczotem))odciąć plastikową końcówkę na lampce (gdzie wchodzi do kostki z auta, są tam 2 piny i trzeba uważać żeby ich nie uszkodzić) ponieważ miała inny kształt, u mnie zostały 2 piny i kawałek plastiku. Później dopasowując trzeba rozgiąć te piny na zewnątrz ponieważ standardowo są zbyt wąskie jak na M II phI, wyglądają nie za ciekawie ale o dziwo są wytrzymałe więc można je giąć. Później trzeba wpiąć lampkę w kostkę i jakoś je ze sobą złączyć. Ja do pierwszej użyłem kleju polimerowego więc z 10 min trzeba trzymać żeby jako tako złapał i można montować. Przy drugiej lampce miałem problem, nie wiem czy inaczej odciołem końcówkę czy co ale był mały problem z przyłączeniem do wtyczki, klej nie chciał trzymać i kostka ruszając się gasiła ledy, później próbowałem z tymi opaskami kablowymi zaciskowymi ale nie chciały się zmieścić przy wkładaniu w otwór montujący. I tak po dłuuuuugim czasie wpadłem na pomysł z dratwą. Jest ona wytrzymała oraz cienka więc powinno się zmieścić. Owinąłem kostkę razem z lampką mocno naciągając nitke aby sztywno trzymała kostkę i tak oto wcisnąłem drugą lampkę na miejsce. Oprócz tej wtyczki to kształt lampek LED jest idealny i bez żadnych zabiegów wskakuje na swoje miejsce. LED'y mają zatrzask plastikowy a oryginały metalowy ale i tak wszystko fajnie pasuje bez marnowania czasu. Jedyne co trzeba zrobić to się pobawić z tymi kostkami. Gdyby ktoś miał kiedyś problemy z tym to można śmiało pisać, może pomogę :) Dodaję też że mój pomysł z klejem o dratwą można zamienić na coś innego, ja użyłem to co miałem w domu, może lepszym rozwiązaniem byłby klej do plastiku szybkoschnący, lub żywica epoksydowa... nwm, sami spróbujcie inne metody i piszcie jak wyszło :)

Edytowane przez DD11
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!