Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaką kupić skrzynię ?


Turi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujące pytanie czy chcąc kupić używaną skrzynie biegów na Allegro wystarczy że podam typ silnika (!,5 dci) i moc (105kM) ilu biegowa(np. 5) , czy to jest jednoznaczne. Czy niezalężnie od tych warunków rocznik ma tu jakieś znaczenie. Sprzedający na Allegro zazwyczaj podają te dane, natomiast z tego co wiem skrzynie biegów mają wyznaczniki (typy) np.JR 5108, albo inne, do tego samego typu silnika. Nie wiem czy ten wyznacznik ma jakieś decydujące znaczenie, czy są to starsze albo nowsze (bardziej udoskonalone) wersje co nie wyklucza że będą one pasować.Jakie są różnice pomiędzy np JR5108 a JR5118

Czy może mi ktoś powiedzieć jednoznacznie jaka skrzynia biegów będzie się nadawała do mojej Megi. Najlepiej by było jeśli ktoś miałby odpowiednią rozpiskę bo ten temat jest totalnie nieuporządkowany, z chęcią bym to zrobił ale nie dysponuję danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.5DCI 105KM montowana była tylko 6-cio biegowa i takiej szukaj. A najlepiej zadzwoń do ASO, podaj VIN i powiedz żeby Ci sprawidzili jaki model skrzyni i cenę - że niby chcesz kupić :) W phII mogą być jakieś różnice w porównaniu do phI - dlatego warto upewnić się w ASO.

 

A faktycznie co się stało ze starą? PhII to młode auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem czy na pewno z silnikami 1,5 dci 105 kM była montowana tylko skrzynia 6 cio biegowa bo ja mam 5 cio biegową , chyba że mam niepoprawne dane - samochód zakupiony w Niemczech.Nie jestem jeszcze do końca pewny czy to skrzynia , ale czasami słyszę jakby rzeżenie, ocieranie, postukiwanie - i szykuję się na wszelką ewentualność.

A może to efekt przewrażliwionego ucha, - albo paniki, bo niedługo czeka mnie bardzo daleka trasa i te efekty bardzo mnie niepokoją. A może podgłośnić radio i się nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Raczej nie jest to możliwe żeby był to samochód powypadkowy albo kombinowany, nie ma żadnych śladów , wszystko wygląda na oryginalne .Samochód ma ok.80000km przebiegu. Co więcej mam książkę serwisową gdzie na pierwszej stronie są wypisane parametry, i pisze -silnik 1,5 dci 101PS, skrzynia JR 5118 - poświadczone przez serwis niemiecki - wygląda raczej wiarygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Numer skrzyni jest wybity bezpośrednio na obudowie Alu- od samego dołu skrzyni- jeśli ściągniesz osłonę pod silnikiem- numer będzie widoczny.

 

A wie ktoś może ile oleju wchodzi do skrzyni MII phI czyli JR5 102 ? I czy lać Elfa TRJ czy raczej TRX ?

 

pzdr! Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!