Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2003, 1,6 benzyna - Błędy przy sprawdzeniu auta na komputerze - prośba o pomoc w identyfikacji usterki


Adam89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przede wszystkim witam wszystkich jako nowy użytkownik forum :)

Nasza (moja i mojej żony) "Megi" została ostatnio podpięta pod komputer u znajomego mechanika i zwróciło kilka błędów.

Nigdzie nie mogłem znaleźć co dokładnie oznaczają...

Mechanik w salonie powiedział, że to "trzeba podpiąć pod ich komputer, bo on kodów na pamięć nie pamięta" - tylko oczywiście za podpięcie już chce pieniądze... 

Więc prośba do Was - czy pomożecie w identyfikacji co oznaczają te błędy?

1) DF093

2) C121D1

3) 0420DE

Nie wiem czy uda się zidentyfikować wszystkie, ale liczę, że przynajmniej część tak.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Poprawione.

Edytowane przez Adam89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam89 napisał:

DF093

Raczej sonda lambda za katalizatorem.

 

12 minut temu, Adam89 napisał:

C121D1

Jakiś dziwny kod, czym robił diagnostykę ten mechanik? Szukając to chyba uszkodzony czujnik wałka rozrządu.

 

16 minut temu, Adam89 napisał:

0420DE

Tego to nie mam pojęcia. Może coś - ktoś napisze. Myślę, że najlepiej jak byś jednak poszukał kogoś z CLIPem. Poszukaj kogoś w okolicach co ma CLIPa, np. na OLX. Często podepną pod komputer za niewielkie pieniądze i jeszcze czasami lepiej się na nim znają niż serwis. Dodatkowo zrobią pełną diagnozę i jeszcze prześlą ją na e-maila. Tam otrzymasz dokąłdniejsze kody błędów z lepszym opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF 093 - OBWÓD DOLNEJ SONDY LAMBDA czyli tej za katalizatorem

C121D1- BRAK EMISJI SYGNAŁU Z SYSTEMU ABS/ESP W SIECI MULTIPLEKSOWEJ

0420DE -  KATALIZATOR - przekroczenie progu EOBD emisji szkodliwych związków węglowodorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Szanowni, czy ktoś wie dokładnie, co oznacza błąd c121d1, poruszony w wątku? Są podawane inne informacje. Może ktoś ma wiedzę, czy diagnoza urządzeniem clip powie coś więcej o takim błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!