Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z iskrą


magdalena69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy post,więc proszę o wyrozumiałość.

Posiadam megane 2.Silnik k4m 760 1.6 113km.Rok 2004.

Przez 4 lata od zakupu nie było nigdy problemów z silnikiem,elektryką.

Cały problem zaczął się jakiś miesiąc temu.Zaczęło się od tego że samochód po wciśnięciu start nie zakręcił silnikiem i załączył się wiatrak chłodnicy.Wszystko zadziałało tak ja by odpalił,tylko silnik nie chodził.Doszło do tego że auto gasło podczas jazdy i postoju.Wyświetlał się komunikat electronic fault.Wystarczyło odpalić powtórnie silnik i wszystko gasło,było ok.Pojechałem do serwisu renault na clipa.

P0340 - Czujnik położenia wałka rozrządu. Sygnał poza tolerancją

P0010 - Przestawianie wałka rozrządu A(rząd1).Brak zgodności wartości pamięci.

Zamówiłem ten czujnik oryginał renault.Jak czekałem na ten czujnik zapaliła się kontrolka silnika

.Auto normalnie paliło lecz nie było już takie żwawe.

Wymieniłem ów czujnik i kontrolka silnika zgasła po przejechaniu kilku kilometrów.Auto paliło normalnie,zrobiło się żwawe.Clipem zostały wykasowane błędy w sterowniku i już nie wracają.

Tak poruszałem się autem przez około tydzień, bez żadnych problemów.

Aż pewnego dnia auto zgasło i nie chciało odpalić,kręciłem rozrusznikiem i nic.Postanowiłem że zobaczę rano co jest nie tak.

Rano auto dalej nie paliło,wiec po dałem auto startu do przepustnicy.Auto odpalało ale gasło,więc tak podawałem auto start aż zaskoczył i chodził normalnie.

Megana po tym odpalała bez problemu.Zimna czy ciepła paliła od pierwszego.

Niestety powrócił problem z rozruchem samochodu.Po wciśnięciu start silnik nie startował,jedynie wentylator się załączał.

Po sprawdzeniu skrzynki z bezpiecznikami i przeczyszczeniu wszelkich kostek i sprawdzeniu wszystkich bezpieczników,kabli.Stwierdziliśmy z moim mechanikiem ze padł rozrusznik.

Rozrusznik wymieniony na nowy oryginalny valeo, auto od paliło za pierwszym razem.

Po wyjechaniu od mechanika, a mam od niego do domu nie więcej jak 100m,zgasiłem i uruchomiłem kilka razy auto żeby sprawdzić czy usterka z paleniem już nie wystąpi.

Jakież było moje zdziwienie ze jest tak samo.Wciskam start i cisza,tylko wentylator się włącza i licznik pokazuje stan oleju i kontrolki gasną.

Po kolejnej próbie auto odpaliło i było wszystko ok.Samochód pochodził chwilkę i zaczął nierówno pracować.Wyglądało to tak jak by cewki odłączał po kolei.

Auto zgasło i już nie dało się go odpalić.

Na następny dzień podałem auto start bo myślałem że jest to samo co było wcześniej.

Niestety nic to nie pomogło.Okazało się ze na świecach nie ma iskry.

Po clipie pokazuje błąd.Zawarcie do plusa na wszystkich 4 cewkach.

Wymienione cewki 2 razy beru nowe i kilka używanych

Świece były beru,zostały zmienione za oryginalne renault.

Okazało się ze do cewek nie dochodzi prąd.

Wymiana czujnika położenia wału korbowego 3 razy

Rozbebeszenie wiązki przewodów przy siniku i sprawdzanie każdego po kolei czy ma przejście miernikiem.

Nic to nie dało.kasowanie błędu z zwarciem do plusa,też nic.

Auto na dzień dzisiejszy zachowuje się tak że:

Po wciśnięciu przycisku START,jeżeli nie załączy się wentylator chłodnicy do rozrusznik kreci.

Jeżeli po wciśnięciu START załączy się wentylator to rozrusznik nie kręci.

Po odłączeniu akumulatora na około 30 min i podłączeniu(lecz nie zawsze ),auto opala jak by wszystko było ok.

Pochodzi z 5s i gwałtownie gaśnie.Po takim zgaśnięciu już nie opala.(brak iskry)

Co było robione:

- wymiana cewek(kilka krotnie)

- wymiana świec (kilka krotnie)

- sprawdzane przewody,które dochodzą do sterownika i skrzynki koło akumulatora każdy pojedyńczo

- sprawdzane czy imo jest wyłączone przy zapłonie.Jest ok

- podłączony klip do samochodu i odpalenie auta(auto odpaliło i zgasło po około 5s.Brak błędów które pokazały się wcześniej  ze zwarciem)

- wymieniony czujnik położenia wału.(Czujnik za 30zł i czujnik za 100 delphi )

- komputer dany elektronikowi i wyczyszczony(tak zwany na adaptacje do samochodu)

Renia odpala ale tylko po odłączeniu aku na kilkanaście minut.

Renia gaśnie zawsze w ten sam sposób (gwałtownie)

Przypomniało mi się że miałem ze 3 razy sytuacje, że renia podczas jazdy na biegu zgasła i za chwilę sama odpaliła(Iskra zanikła na świecach i sama powróciła.

Czy ktoś z szanownych kolegów może doradzić co może być nie tak.

Czy ktoś może dać namiary na dobrego elektro mechanika z okolic Kamiennej Góry,Wałbrzycha.Do Wrocławia mam 100km.

Przepraszam że się rozpisałem i za ewentualne błędy.

Pozdrawiam wszystkich

 

 

 

 

 

Edytowane przez magdalena69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kluczem do znalezienia przyczyny jest włączający się wentylator chłodnicy. W większości przypadków w takim przypadku okazał się uszkodzony moduł UPC (lub przewody od niego), były też przypadki z uszkodzonym czujnikiem klimy powodującym podobne objawy. Szukaj na forum pod hasłem "wentylator chłodnicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!