Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zegary PROBLEM


Lukasz1981gd

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Szukałem wszędzie i sprawdziłem "chyba?" każdą możliwość aby rozwiązać ten problem. A więc przechodzę do rzeczy w czym problem. Mam megane kombi 1.6 16V 107KM. W samochodzie przestały mi działać zegary, a jaśniej (wskaźnik paliwa, temperatury silnika, prędkościomierz i obrotomierz, oraz komputer nie wyświetla przebytych kilometrów, licznik dzienny itd. co powinien pokazywać).Po przekręceniu wskaźniki pracują poprawnie, pokazują wszystko, lecz przestają działać po uruchomieniu silnika. Zegary działają ale ze sporym opóźnieniem (czas zadziałania zależny jest też od warunków atmosferycznych. Im cieplej tym szybciej działały). Silnik jak się dobrze rozgrzeje to zaczyna wszystko działać, ale długo to trwa. Dodam że kostka z szarym przewodem jest ok. (polutowane na sztywno). Zegary demontowałem rozkręcałem, przeczyszczałem styki i poprawiałem luty no i dalej bez zmian. Nie wiem w czym problem. Dodam jeszcze, nie wiem czy to ma wpływ na to, ale ECU jest przykręcony uchwytem w komorze silnika w dwóch punktach. U mnie jeden punkt mocowania skorodował i nie trzyma jak powinien, więc ECU jest solidnie skręcony tylko w jednym miejscu. Proszę o pomoc. Gniazdo i bezpiecznik mocy (tylko) 30A obok aku przeczyszczony. Wiązkami które dochodzą do skrzynki bezpiecznikowej pod nogami kierowcy też ruszałem - żadnego efektu. Bezpieczniki i kostki w komorze silnika (po prawej stronie) przeczyszczone i też nic. Proszę o pomoc. Czy ma ktoś jakiś pomysł na to jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to brałem pod uwagę. Tylko jest jedno pytanie. Czemu też nie pokazuje info o przebiegu, spalaniu, ilości benzyny itd. po uruchomieniu silnika? Gdy silnik jest wyłączony to wskaźniki paliwa i temperatury działają i wskazują normalne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

Jak już pisałem wcześniej to mam problem z zegarami w megance 1 1.6 16V. Działają z opóźnieniem tzn. po przejechaniu kilku kilometrów się załączają. A jaśniej to nie działa prędkościomierz, obrotomierz i wskaźniki paliwa i temp. silnika. Reszta kontrolek działa normalnie. Ich czas zadziałania zależy też od warunków atmosferycznych (ciepło, zimno, sucho czy mokro). Kostka przy aku już jest usunięta i przewody są połączone na sztywno. Dziś jednak coś się zmieniło. Po odpaleniu silnika wszystko działa normalnie prze około 2-3 minuty a potem zdycha. Dziś chciałem zrobić test liczników ale nic z tego. Ta opcja nie działa. Liczniki nie reagują na test. Czy jest ktoś kto ma taką wiedzę i może mi powiedzieć co jest przyczyną. PROSZĘ O POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

 Już zrobiłem wszystko co wyczytałem w necie i nic.

 

Wstawiam filmik jak to wygląda. Po uruchomieniu silnika wszystko pada.

20180429_161308[1].mp4

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

Edytowane przez Lukasz1981gd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem z istniejącym tematem.

Mam problem z zegarami. Filmik dołączony najlepiej to przedstawia i wyjaśnia jaki jest objaw usterki. Chwilę po uruchomieniu silnika zegary padają. Test nie działa. PROSZĘ O POMOC. Kostka obok aku wycięta, kostki przy liczniku czyszczone jak i przy module ABS.

20180429_161308[1].mp4

lapka2.gif

REGULAMIN

4.3 Jeżeli dany temat już istnieje, a nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące nas problemy, to należy zadać pytanie w już istniejącym temacie.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!