Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi 5,5Bx13CH


bbpro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Miałbym do was pytanie. Zakupiłem dzisiaj felgi 5,5Bx13CH , 4x100 , otwór centrujący 60. Wszędzie gdzie patrze na internecie to wyskakuje mi tylko 5,5J a ja mam 5,5B. 13 wiem że to średnica. Nie wiem co oznacza to CH. Na starych felgach mam oznaczenie 5J. Czy mogę te nowe felgi założyć do mojej Renault Megane I ? Chciałbym do nich kupić nowe opony letnie 175x70 R13 chociaż wyczytałem że lepiej pasowałyby 175x65 R13.

Tak więc podsumowując mogę założyć felgi 5,5Bx13CH do Renault Megane I bez narażania swoje bezpieczeństwa i auta? 

Drugie pytanie czy mogę na te felgi założyć opony 175x70 R13?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ,jest tabelka

Co oznaczają litery J i H2 w symbolu felgi?

„J” to oznaczenie profilu kołnierza felgi. Istnieje wiele typów krawędzi felg, postaramy się je usystematyzować:

Oznaczenie Zastosowanie
A Rowery, motorowery, motocykle, skutery, półciężarówki, ciężarówki, wózki widłowe
B Stare felgi do 6” szerokości, czasem spotykany w starszych VW Garbus
D Rowery, motorowery, motocykle, skutery, półciężarówki, ciężarówki, wózki widłowe
E Ciężarówki, półciężarówki, traktory rolnicze (przednie koła) z felgami „semi-drop (patrz poniżej)
F półciężarówki, ciężarówki, wózki widłowe na felgach „semi-drop”
G półciężarówki, ciężarówki – felgi „semi-drop”
H półciężarówki, ciężarówki – felgi „semi-drop”
J Samochody osobowe
JJ Samochody terenowe 4x4
P Spotykane czasem w starszych samochodach np. VW Garbus
K Spotykane czasem w starszych samochodach np. Jaguar
S Pojazdy użytkowe z felgami „flatbase” (patrz poniżej)
T Pojazdy użytkowe z felgami „flatbase”
V Pojazdy użytkowe z felgami „flatbase”
W Ciągniki rolnicze głównie na tylnej osi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!