Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie tablicy - lampka a raczej jej brak (Kombi)


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, padło mi oświetlenie tablicy (Megane 2006 kombi) okazało się ze skorodowała i połamała sie blaszka która trzyma żarówkę normalnie są dwie blaszki pomiędzy które wciska sie żarówkę.  Na fotce zielona strzałką zaznaczona jest istniejąca blaszka a czerwona miejsce gdzie powinna być druga.

Zacząłem wertować internety i wszędzie znajduje info ze w takim aucie jak moje powinna być wymienna lampka a nie jakiś patent na blaszki które są na stałe wtopione w plastik. Jak to u was wyglada?

Poniżej fotki mojego patentu i fotka lampki jak chyba powinna być. Swoja droga nawet jak kupie tą gotowa lampkę to i tak nie mam wtyczki aby ją podłączyć o ile będzie pasowała :(

 

 

megane.jpg

9231-8200013577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie lampki masz tak przerobione? To drugie zdjęcie to chyba część od scenica lub laguny II do megane raczej nie. Dla Ciebie raczej to. Lampki różnią się przed i po lifcie kształtem i wtyczkami (to są przed liftem). Ale że nie masz w ogóle wtyczki to Ci wszystko jedno i np tutaj możesz kupić. Może ktoś z megane ii ph II wymontuje lampkę i poda nr części dla 100% pewności (powinna być na lampce). Bynajmniej patrząc na zdjęcie otworu na lampkę mam wątpliwości jak zamontujesz jakąkolwiek lampkę. Może ktoś od kombi zrobi też zdjęcie otworu na lampkę. U mnie w HB ph1 wygląda to zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie obydwie lampki mam tak zrobione i pytanie czy to fabrycznie tak było czy robota jakiegoś janusza? Na obecna chwile kupiłem oprawkę do c10w, mam zamiar do niej podłaczyć kable i przykleić ją w miejsce obecnych "blaszek". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zamontowałem w blendzie lampki z aliexpress dedykowane do megane hatback. Musiałem zmodyfikować otwory i podłączenie instalacji elektrycznej. Moduły ledowe więc trwałość duża i brak konieczności wymiany żarówek. Zamontowałem i uszczelniłem klejem sylikonowym.

20161029_165327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!