Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzypienie układu kierowniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

XXX

Problem pokazany na filmie poniżej:

XXX

Skrzypienie pojawiło się kilka dni temu, przy temperaturach około 0 st. C.

Słychać je głównie przy skrętach kierownicy w lewo, czy jadąc, czy na postoju – bez znaczenia.

Te odgłosy słychać również przy przejeżdżaniu np. przez progi zwalniające (choć trochę ciszej), czy nierówności i nasypy – jakby kierownica wtedy drży delikatnie.

XXX

Jestem umówiony na kolejną wizytę w Katowicach – póki co pan przyjmujący mnie stwierdził, że to pierdoła, że każdy tak ma i mogą nasmarować, ale za chwilę będzie to samo, a przy niższych temperaturach nawet głośniej (tak samo jak z silniczkami od klimatyzacji, które też zaczęły głośno pracować i terkotać).:applause:

XXX

Ogólnie z tym samochodem miałem już więcej historii serwisowych niż przez 10 lat z Lancerem (07-), jak np. piski z prawych hamulców przy delikatnych skrętach – podobno zaciski nie odbijają do końca i są luźne, i przy delikatnych przechyłach samochodu słychać popiskiwanie, na rondach masakra – psiknęli jakimś cudownym lepkim smarem w spray'u – pomogło na, powiedzmy, 2 miesiące. Odpowiedź pana w serwisie po ponownej wizycie – „Jakoś dziwnie musi pan hamować...” :rolleyes:

XXX

Pozdrawiam!

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Dokładnie taki sam problem występuje w mojej Megane IV. Tylko i wyłącznie przy skręcie w lewo. Raz już był na serwisie gwarancyjnym (Antoni Łyko w Krakowie), założyli jakąś podkładkę, minęło 2 tygodnie i znowu ten sam problem. 

 

Faktycznie pomogła wymiana zwijacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Witam, 

U mnie też się problem pojawił, nie mniej jednak wygląda to tak że pierwszy raz wystąpiło to po pierwszych mrozach i tak już zostało. Oczywiście dzieje się tak gdy skręcam kierownicą w lewo i w połowie skrętu słychać trzask który słyszalny jest zarówno wewnątrz kokpitu jak i na zewnątrz. 

Dodam jeszcze, że co jakiś czas wyskakuje błąd na żółto i gaśnie skontroluj poduszkę powietrzną. 

Czy to może być związane z tym zwijaczem ? 

Jeżeli ktoś już był z tym tematem na serwisie to niech napisze jak długo trwa wymiana i czy ASO robi to od ręki czy oczywiście jest to skomplikowane...

 

Edytowane przez Azol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azol Nie (tzn. nie wszystko nie :D), trzask to mechanika zawieszenia lub układu kierowniczego.

Zwijacz jak nazwa mówi zwija kable idące do koła kierownicy - przyciski, klakson, poduszka.

Jego uszkodzenie to takie ciche (mniej lub bardziej) zgrzytanie czy chrobotanie podczas kręcenia kierownicą słyszalne tylko wewnątrz z okolicy między kierownicą i licznikiem i to kolei może być powiązane z czujnikiem poduszki.

Wymiana na gwarancji oczywiście tylko w ASO. Pierwsza wizyta to diagnoza i zamawianie części, druga - wymiana. Ile to trwa to nie wiem bo nie robiłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!