Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Subwoofer podlaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zakupiłem niedawno megane 3 z 2012 roku po pierwszym lifcie i zaskoczyła mnie jakość muzyki dołożyłem już tweetery i mam pare pytań czy warto zakupić jakiś subwoofer aktywny np alpine swe815 i podłączyć go zamiast głośników z tylnych drzwi pod oryginalnym radiem - brak wyjść rca.Czy może zadowalający efekt da wygłuszenie drzwi ? A moze najlepszym wyjściem będzie zmiana radia choć szkoda mi opcji sterowania z kierownicy i wyświetlacza 

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Edytowane przez Piotrekb8484
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia bym nie ruszał, powiem tak, żebyś usłyszał jakiś sensowny BASS na samych głośnikach potrzebujesz dwa dobrej jakości głośniki 16,5 + wzmacniacz + wygłuszenie drzwi, bez tego ani rusz jeżeli nie chcesz suba na początek, oczywiście zależy co rozumiesz poprzez dobrą jakość muzyki, jednym wystarczy niewiele, drugim potrzeba lepszego sprzętu.

Co do subwoofera, nie polecam podpinania go pod żadne konwertery i inne tego typu badziewie biorąc sygnał bezpośrednio z kabla. Najlepszym rozwiązaniem na SUBA pod fabrykę (sam tak mam i konwertery testowałem i zrezygnowałem) jest wysłanie radia do kolegi z forum o nicku: @cinas, który wyciągnie Ci z przed końcówki wzmacniacza 2 kanały RCA za nie wielką kwotę, a efekt naprawdę Cię zadowoli, oczywiście sam tak zrobiłem, radyjko wysłane w czwartek, a w piątek miałem już w domu kurierem.

1. Subwoofer jak najbardziej polecam metodą, którą napisałem wyżej

2. W przyszłości wygłusz porządnie profesjonalnymi matami przednie drzwi

3. W przyszłości kup porządne głośniki, tutaj polecam Audio System M165 EVO (do megane 3 HB dystans 20mm pod te głośniki), pod samo radio rewelacja + wygłuszone drzwi, na pewno będziesz zadowolony w połączeniu z SUB'EM

4. Jak zrobisz przód, odłącz całkiem tylne głośniki, ma grać sam przód i na tyle SUB

5. Jak Ci będzie mało kupisz jakiś wzmacniacz PLUG&PLAY i szybko ogarniesz, doda mocy i będziesz jeszcze bardziej szczęśliwy

W zależności od priorytetów ułóż sobie co pierwsze chciałbyś zrobić, osobiście polecam najpierw zapakować jakiś SUB w bagażnik, a reszta potem, wiadome troszkę kasy wyjdzie.

Sam mam aktualnie na tyle SUB i elegancko rekompensuje niskie tony,  po nowym roku planuje zrobić przód głośniki M165 EVO + wygłuszenie.

Jak coś to pytaj.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zamontować głośniki 13 ale jest to nie opłacalne i raczej nie będziesz zadowolony z efektu. Kup suba i wygłusz przednie drzwi na pierwszy rzut, maty na sam przód oboje drzwi około 170 zł. Ale to raczej robota na lato lub garaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel plus można puścić prawa lub lewa strona, lewa, ktoś pisał, że puszczał przez gume kabli pod nogami, nie wnikam bo nie robiłem tego. Ja puszczalem prawa strona i na wysokości połowy schowka wywiercilem dziurkę o troszkę więcej niż średnica kabla i kabel wyszedł na podszybiu schowany we wnęce i elegancko do akumulatora. Oczywiście trzeba ściągnąć schowek. Kabel Chinach i sterowanie ten niebieski puscilem lewa strona żeby się nie gryzly i nie potrzebne zakłócenia się robiły. Mase wziąłem z pod przykrecenia tylnego siedzenia dokładnie oparcia. Sorry za znaki ale w tel. Siedzę i w robocie na szybko pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj - może ktoś będzie potrafił pomóc
Na FB natknąłem się na post, że jeden użytkownik wsadził do Megane III subwoofer aktywny z Mazdy 6. I sygnał wziął z głośników z tyłu. Trochę mnie to zaciekawiło, bo subwoofer nie jest drogi.
Przesyłam zdjęcia z opisem kabli z subwoofera (zdjęcia zapożyczone z innego forum).
Zasilanie + i - to wiadomo. Ale jak rozwiązać połączenie kabli sygnałowych? Czy rzeczywiście można wziąć sygnał z tylnych głośników i czy jest to bezpieczne? Po prostu zastanawiam się czy w ogóle gra jest warta świeczki.
Pozdrawiam

kable.png

subwoofer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!