Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie obroty przy 130 km/k dałyby najniższe zużycie paliwa


parabellum

Rekomendowane odpowiedzi

Temat teoretyczny, gdyby w Megane 2 1.6 można było ustawić przełożenie ostatniego biegu w celu jak najniższego spalania przy poruszaniu się na autostradzie, to jakie obroty silnika przy jeździe z prędkością 130 km/h na płaskim odcinku przy bezwietrznej pogodzie pozwoliłyby na osiągnięci najniższego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów masz na myśli pisząc jak najniższego spalania? 4? 5? 6? 7? 8? Prosto to sprawdzić. Zobaczy przy jakich obrotach pali najmniej w trasie i znajdziesz odpowiedź. W MIII to będzie na 100% poniżej 3000 w okolicach 100-110, oczywiście na 6-tce. Trochę nie rozumiem jaki jest cel główny Twojego pytania.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi mi o to, że jadę 130 km/h i pytanie dotyczy jakie obroty poprzez dane przełożenie  skrzyni biegów (którego samochód fabrycznie nie posiada) musiałby mieć silnik dla jak najniższego spalania dla tej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wiele tematów o chęci modyfikacji / zmiany skrzyni by obniżyć obroty i spalanie przy większych prędkościach ale nie pamiętam takiego, w którym by się to komuś udało. Poszukaj. Prawda jest taka, że przy 130 km/h pojęcie "niskie spalanie" nie ma zastosowania. Szczególnie w silnikach wolnossących gdzie największa moc i największy moment dostępne są dość wysoko i są niezbędne by ciągnąć auto.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im mniejsze obroty, tym silnik mniej pali. Teoretycznie do stałej prędkości 130km/h potrzeba ok 35KM(jeśli dobrze policzyłem). Więc zakładając moc 115KM przy 6000rpm, a 38KM przy 2000rpm (podzieliłem na 3 bez uwzględniania przebiegu momentu), to właśnie w okolicach 2000rpm spali najmniej. Poniżej 2000rpm nie będzie miał mocy do jazdy, a przy większych -większe opory wewnętrzne :rolleyes:

Tu można coś na ten temat poczytać spalania na różnych obrotach jadąc z tą samą prędkością:

https://autokult.pl/30548,na-ktorym-biegu-auto-pali-najmniej-przeprowadzilismy-test,all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!