Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wibracje po puszczeniu gazu i stuki przy wrz


kirek

Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku jestem właścicielem megana II 1.5 dci 105 KM sedan, 2006r. Proszę użytkowników o opinie na temat tego samochodu. Ostatnio zauważyłem że samochód na piatym lub szóstym biegu po puszczeniu pedału sprzęgła przez moment wpada w dziwne wibracje (tak jakby jechał po chropowatej nawierzchni), oprócz tego wrzucając jedynkę od czasu do czasu słychać dość głośne stuknięcie z okolic podwozia. Poza tym jadąc w nocy po około 30 minutach zaczynaja blednąć napisy na wyświetlaczu d radia. Proszę wszystkich o poradę i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies juz byly opinie na temat tego silnika... sam nim jezdze (tylko ze 82KM, Euro3) i jestem bardzo zadowolony

na poczatku (12-13kkm) zjadl mi nadmiar oleju, dostal dolewke 1L (mialem max teraz jest caly czas polowa wskazania, na bagnecie idealny srodek) ale to jest normalna akcja :mrgreen:

 

procz tego nie mam co narzekac! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że samochód na piatym lub szóstym biegu po puszczeniu pedału sprzęgła przez moment wpada w dziwne wibracje (tak jakby jechał po chropowatej nawierzchni),

 

U mnie tez czasami pojawiaja sie wibracje jak przyspieszam na biegach 4 i 5 w niskim zakresie obrotow - jak na przyklad wrzucam czworke i zaczynam krecic silnik od ok 1600obr./min w gore, gleboko wciskajac pedal gazu.

 

Jest to troche niepokojace... pewnie cos niedlugo bedzie do wymiany.... :/

Niedawno pekla mi rura od turbo (auto stracilo moc, wogole nie przyspieszalo).

Znalazlem uzywana i tanio wymienilem w zaprzyjaznionym warsztacie.

 

Ogolnie z auta jestem zadowolony. Kupilem uzywanego w listopadzie 2006r, mial przejechane 55tys. Zrobilem 10 tys i jak na razie bez powazniejszych problemow. Zdecydowany plus tego auta to spalanie. Ostatnio jak jechalem na narty za kolega ktory ma Cinquocento (predkosc ok 80-90 km/h) srednie spalanie na calej trasie wynioslo 3L/100 km :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!