Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III GT Coupe 2.0 TCe


michas_rwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów ! :-)

Rozglądam się za samochodem dla siebie, i nie ukrywam, że bardzo spodobało mi się Megane 3 GT w wersji Coupe, oczywiście z silnikiem benzynowym 2.0.

Na samochód jestem w stanie przeznaczyć 40-45 k, interesują mnie roczniki od 2010 w górę (więc pewnie max do 2012).

Przeglądam forum, ale też chciałbym się zadać użytkownikom kilka pytań, które mam nadzieję rozjaśnią mi trochę, czy to auto nadaje się dla mnie. Otóż:

- opinie co do trwałości auta są raczej pozytywne, czy jest coś szczególnego/wadliwego w tych modelach ? (widziałem informację o szybko zużywających się sprzęgłach i kołach dwumasowych)

- silnik z tego co czytam jest bardzo polecany i pancerny (wersja 180 km), czy na coś szczególnego trzeba zwrócić uwagę ?

- mam 190 cm wzrostu, jak z miejscem w środku ?, i czy takim coupe mogą poruszać się w miarę komfortowo 4 osoby ?

- sprawdzałem oferty na otomoto oraz mobile de, czy w takim budżecie uda się ustrzelić fajną sztukę ?

- czy są jeszcze jakieś minusy, które zostały zauważone przez użytkowników takich aut

- jak kształtuje się spalanie w trasie ? (auto miałoby robić częste trasy weekendowe ~ 400 km, ale nie chcę diesla

Za każdą radę, informację bardzo dziękuje :-)

Pozdrawiam, Michał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

1. Wymiana oleju, ja wymieniam co 8-10 tyś  - bardzo pozytywne, przez 2 lata nic się z nim nie stało i nie odmówiło posłuszeństwa.

2. Ja mam 180 i jest ok, też będzie ok przy twoim wzroście bo w megane siedzi się na ziemi, ogólnie 4 osoby ok, ale piątka już nie halo..

3. za 40-45 tyś kupisz fajną sztukę, ja mam swoją do sprzedania zobacz sobie w ogłoszeniach tu na forum. (Ale osobiście chciałbym 48)

4. Wg mnie brak minusów, Jak kupisz wersję 180hp to po pół roku będziesz chciał więcej - więc zostaję Ci mapa silnika z podrostem do 210 hp - chyba ,że wymienisz turbo, ic itd... to ok 270 hp wyjdzie. Sprzęgło, daję radę u mnie smiga bez zarzutów... ale zależy co kupisz...

5.Spalanie.. hmm temat rzeka. Ja w trasie mam około 10l gazu. W mieście realnie 15-19

 

Ogólnie bardzo fajne i bardzo tanie auto, kpl sprzęgła z dwumasą można kupić od rs-a za 900zł na allegro albo oryginalne poniżej 1500....

Rozrząd około 500-900 zł z robocizną

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LiszoGT bardzo dziękuję za odp, dużo mi rozjaśniłeś :).

Twoja jest przepiękna, ale niestety chciałbym zacząć trochę z niższego pułapu :D.

Przeglądając otomoto, znalazłem póki co jedną sztukę:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-180km-polska-ID6zymRG.html#6ea6c08346.

Jest też trochę fajnych sztuk na mobile.de

Generalnie oprócz tego, że auto jest naprawdę bardzo ładne, to głównie chodzi właśnie o silnik, jeszcze do niedawna chciałem kupić coś z VAG, ale opinie o silnikach niestety są jakie są, i szukam jakiejś fajnej alternatywy, a megi 3 w GT zawsze mi się podobało :-)

Wysłałem Ci też pm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 190 cm i jest wygodnie ale za mną raczej tylko dziecko usiądzie w miarę komfortowo. 

Spalanie na trasie  styl eko 7-8 litra. W mieście 10-11 też styl eko :-)

 

Minusy:

Fabryczne radio + głośniki.

Automatyczne wycieraczki.

Skrzynia jak to u francuza lubi przyhaczać.

 

A tak to ogólnie jest ok, silnik na duży plus.

Edytowane przez Aro77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TCE jest pancerne. Najsłabszym ogniwem jest skrzynia biegów.
Z minusów: trochę skrzypią uszczelki drzwi, ale to jest łatwo do ogarnięcia.
Uważam, że to auto jest niedoceniane. W sumie to dobrze, bo ciężko spotkać na ulicy:)

Spalanie jest wysokie, mi w mieście pali 12-13 przy umiarkowanym upalaniu:)

Edytowane przez rozwrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@michas_rwa - właśnie od niedawna sprzedaję moją Megankę. Próbowałem dobić się do Ciebie na priv. Wrzuciłem na giełdę forumową moje ogłoszenie, więc zapraszam :-)

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!