Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DEFAUT CHARGE BATTERIE- Usterka ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio na desce wyświetlił się komunikat DEFAUT CHARGE BATTERIE czyli usterka ładowania akumulatora oraz ikonka akumulatora i obok napis STOP. Przy wyłączonym silniku napięcie wynosi 11,7V, przy włączonym tyle samo. Zwiększanie obrotów nic nie zmieniało. Poczytałem trochę i doszedłem do regulatora by sprawdzić szczotki. Przy szczotkach były śmieci (mogło się wydawać że to powód tej usterki). Został wyczyszczony a szczotki wyglądają na dobre. Ale przy wirniku zauważyłem wytarte pierścienie ślizgowe. Po złożeniu w całość wystąpił kolejny problem. Przy zwiększaniu obrotów wszystkie odbiorniki "świetlne" wraz ze zwiększaniem zaczęły jaśniej świecić (światła, deska, wyświetlacz od wentylacji, światełka na drzwiach). Wolty zaczęły skakać do 14,5. Myślę, że teraz popsuł się dodatkowo regulator. Samochód w najbliższym czasie pojedzie do kilku mechaników. Mam pytania:

1.Co może być przyczyną nieładowania akumulatora?

2.Czy mógł się popsuć regulator?

3.Czy opłaca się wymienić pierścienie (jak tak to w jaki sposób)?

4.Czy najgorsze spostrzeżenia mogą się sprawdzić (popsucie alternatora)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator działa do zakresu jaki napisałeś. Wystarczy, że akumulator masz pusty i może być 14,5V (również uzależnione od temperatury zewnętrznej).

Poobserwuj wskazania woltomierza na różnych obrotach w danej chwili i jeśli będą w bardzo małej tolerancji. to zaniechaj dalszych działań.

Wymiana pierścieni to skomplikowany zabieg, więc nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!