Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z Samochodem


xGrK220

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra ale patrząc 2 raz na to co ja pisałem  3 godziny temu to była zła diagnoza brat słyszał po rurze wydechowej że się zmienia reakcja samochodu po wyjęciu kabla z swiecy a ja sadziłem że nie bo silnik zagłuszał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdyby to był problem z map sensorem to na desce zapalałaby Ci się kontrolka EKG silnika, ten pomarańczowy zygzak. Kontrolka zaświeca się również wtedy, gdy są błędne wskazania położenia przepustnicy, jest problem z wtryskami lub z czujnikiem prędkości samochodu.

Ale z tego co ja pamiętam to do map sensora dochodzi tylko jeden wężyk, możesz w sumie sprawdzić sobie w jakim jest stanie, czy nie ma gdzieś dziury.

Swoją drogą @Andrzej-2010, wprowadzasz Kolegę w błąd tym schematem wyżej. Jeśli podał dobrze dane to ma silnik K7M, a nie K4M. Map Sensor znajduje się w tym silniku przy podszybiu, obok przepustnicy.

Edytowane przez droopy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@droopy Tak zgadza sie k7m i pewnie mowa o tym ( map sensor ) co ma 1 gumową rure i wtyczkę z 3 kablami i chyba zielona uszczelka jak się nie mylę 

Czy ona dochodzi do kolektora ? Bo nie ukrywam przy wejsciu kolektora  mam gumowy wąż który własnie idzię w tamtą stronę i przy kolektorze jest nie wiem jak to napisać wąż owinięty sznurkiem ? On Faktycznie wygląda na taki juz zjechany.. Końcowka strasznie jego mi się nie podoba.

 

 

Edit: patrzyłem wężyk od mapa końcówka przy nim jest na 2 części złamana a przy kolektorze czuć palcem ze również pęknięty. Pany dziś gdzie kupie taki wężyk?  Musi byc opleciony tym sznurkiem? I jaka jest średnica otworu tak na marginesie? 

Dodam tylko że pracuje teraz i się nie wyrobie do jakiegoś sklepu z częściami.. nie wiem w obi/leroy kupie go?

 

Edytowane przez xGrK220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, droopy napisał:

Swoją drogą @Andrzej-2010, wprowadzasz Kolegę w błąd tym schematem wyżej.

- To jest tylko schemat poglądowy. Chodziło mnie o odpowiedź na pytanie kolegi xGrK220 .

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolega zaprezentował właściwy schemat układu dolotowego silnika.

-  xGrK220  - doraźnie możesz zakleić taśmą, nałożyć inny wężyk i zakleić.

- Chodzi o to, aby wężyk był szczelny i drożny na całej długości.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010 mam wężyk od tego pochłaniacza i na pewno jest szczelny bo 2 część zaślepiona  przy kolektorze a zanim to zrobiłem to sprawdziłem szczelność i czy podejdzie mi on? W wolnych dniach pojade na szrot i popatrze na weze bądź do jakiegoś sklepu i zakupie nowe dwa do pochalaniacza i tego map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk do map sensora na pewno nie może być zbyt "szmaciany", jakiś od spryskiwacza czy coś takiego :-) Jak chcesz mieć pewność to jedną jego stronę zatykasz palcem, a z drugiej ustami mocno powietrze zaciągasz. Ścianki nie mogą się zapadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę i podam info co jak i czy jakieś są zmiany 

Dobra pisze relacje. 

Wymieniłem wężyk i bang obroty równe nie szarpie a specjalnie czekałem az dobrze sie nagrzeje tylko gdy się przejechałem nie było czuć mocy 

Ale zmieniłem również krokowy na swój stary który jednak był dobry adaptacja zrobiona z forum poczekałem aż wszystko się stanie jak bylo opisane wentylator sie załączył odczekałem az się wyłączy i odpaliłem go ponownie w celu przejażdżki i kunie wróciły ibaczej mówiąc moc jest obroty stabilne i co ciekawe nie czuć juz zapachu benzyny

Czyli wężyk od map sensora byl dosyć poważnie zniszczony i łapał lewe powietrze. 

 

Ale jeszcze się okaże w drodze do miasta narazie jest picuś glancuś 

Dziękuję za wszelką pomoc. 

Renia ożyła :-)

20180421_175234.jpg

Edytowane przez xGrK220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!