Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamek centralny - nie działa prawidłowo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem w sobotę Renault Lagunę 1 Hatchback, rocznik 1996. Samochód technicznie jest sprawny, jest kilka elementów które muszę poprawić. Jednym z nich jest zamek centralny, wkładka do drzwi. Opiszę jak to teraz wygląda.

Prawe i lewe drzwi tylne muszę zamykać od środka, nie słychać w ogóle siłowników. Zastałem ściągnięte plastikowe trzpienie i pociąga się za sam drut. 

Drzwi od strony kierowcy muszę zamykać poprzez drzwi pasażera od środka. Słychać siłownik, lekko pociąga trzpień, ale nie na tyle aby zamknąć...

Drzwi pasażera obok kierowcy działają prawidłowo.

Bagażnik działa prawidłowo.

Kluczyk wygląda na oryginalny, przy zamykaniu poprzez przycisk świeci lub gaśnie lampka w środku(domyślam się, że jest to prawidłowe działanie), ale nie mrugają światła zewnętrzne. Kluczyk musi być blisko samochodu, nie da się otworzyć na przykład z 5 metrów.

Drzwi kierowcy, ani bagażnik nie da się otworzyć poprzez kluczyk. Potrafi się kręcić w kółko.

Mam nadzieję ze mimo tego zagmatwania informacji ktoś mi pomoże, będę wdzięczny za każdą wskazówkę, ja od siebie mam kilka pytań.

1. Czy zamek centralny w Lagunie 1 obejmuję również tylne drzwi? Wiem że dziwne pytanie.

2. Czy zamek w drzwiach który zamyka z pilota drzwi to ten sam co z klucza(wkładka w drzwiach)? czy są to dwa oddzielne, niezależne mechanizmy?

3. Jeśli naprawię tą wkładkę, to czy po przekręceniu kluczykiem powinny zamknąć się wszystkie drzwi, oraz bagażnik? Czy może kluczyk służy jedynie do drzwi kierowcy?

Edytowane przez Bartek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  pytania 1 -3  odpowiedź brzmi tak .

Tak wygląda wkładka zamka jak nie otwiera się czasami drzwi kluczykiem tylko C Z.

Weź jakiś środek czyszczący np. WD 40 i traktuj nim wkładki ,aż zapadki zamka zostaną odblokowane .( jak wkładka się obraca dookoła to powinno pomóc )

Żeby zwiększyć odległość działania "kluczyka " wymień baterię  powinno pomóc.

Edytowane przez pit-men
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pit-men napisał:

Tak wygląda wkładka zamka jak nie otwiera się czasami drzwi kluczykiem tylko C Z.

Weź jakiś środek czyszczący np. WD 40 i traktuj nim wkładki ,aż zapadki zamka zostaną odblokowane .( jak wkładka się obraca dookoła to powinno pomóc )

Dziękuję za odpowiedź. Tak, wkładka obraca się dookoła. Jutro kupię i zobaczę co i jak. 

A jest Pan w stanie coś doradzić w kwestii nie działania automatycznego zamykania tylnych drzwi, oraz za małej siły w drzwiach od strony kierowcy? (Opisałem wszystko w poście na samej górze)

PS. czytałem że może być uszkodzony "wiosełek", dziwnie ze klucz obraca się dookoła.

Edytowane przez Bartek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozebrać boczek drzwi aby zobaczyć jak działa siłownik C Z oraz dlaczego nie blokuje zamka, to samo dotyczy tylnych drzwi .

Z wkładką zamka bagażnika jest taki sam myk jak klucz się obraca w koło a nie otwiera zamka .

Trzeba określić czy są sprawne moduły C Z w tylnych drzwiach ,czy dochodzi do nich zasilanie i czy wszystko jest tam podłączone ( elektryka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Dziękuje za pomoc. Spróbuję jutro sprawdzić. Jeszcze mam jedno pytanie czy da się podłączyć światła awaryjne? Tak aby przy zamykaniu był element wizualny na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Lagunie 1 ,ja do tej pory miałem 2 Meganki teraz mam Captura i we wszystkich samochodach każde otwarcie i zamknięcie drzwi C Z było sygnalizowane światłami kierunków . Nie mam takiej wiedzy na temat Laguny ,ale na zdrowy chłopski rozum też tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Po świętach zaczynam zabawę z centralnym zamkiem, może jakoś pójdzie. Na razie próbuje doczytać o tym miganiu lamp, ale nie mogę nic znaleźć. 

Zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie po ręcznym (jedyna opcja) wciśnięciu grzybka od zamka w tylnych drzwiach nie da się ich otworzyć klamką od wewnątrz, trzeba grzybka podnieść ręcznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś dostać się do środka. Ale mam problem aby odkręcić małą śrubę, która jest obok przycisków od szyby, w tym zagłębieniu. 

 

Nie podchodzi ani jeden imbus, będę jeszcze próbować. Ale obawiam się czy nie skończyć się na wiertarce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartek70 napisał:

XXX

Tam jest torx a nie imbus - wielkości nie pamiętam - jakiś mały T10 może T15

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!