Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spięcie , brak kierunków , przepalony bezpiecznik F18


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam problem jechałem moim autkiem (Scenic 1 ph 2 1.9dci) I nagle zapalila sie kontrolka stop. Zatrzymałem sie jak najszybciej I zgasilem silnik.

Po ponownym przekreceniu stacyjki zauwazyłem ze lampka imobilaisera caly czas mruga i nie moze sie zazbroic, dodatkowo nie ma kierunkowskazow oraz wycieraczek.

Po przejrzeniu bezpieczników okazało sie ze jest przepalony bezpiecznik F18 o wartosci 15A. po wlozeniu nowego znow sie przepala wiec jest spiecie.

Włożyłem bezpiecznik 20 A co pozwoliło mi zazbroic imobiliser I odpalic auto po czym po ok 10 sek. bezpiecznik sie przepalil ale silnik dzialal.

Wyciągnełem akumulator i chciałem sprawdzić wiązkę która jest w okolicach bezpieczników pod maską ,lecz one wchodzą w otwór w nadwoziu I nie wiem jak sie do nich dostać.

Czy ma ktoś jakieś zdjecia lub podpowie mi jak wyciągnąć te wiązki lub sie do nich dostać by zobaczyć czy na nich nie ma jakiegoś przetarcia ?

W trakcie odpalania z pod otwartej maski unosił się dymek w ich okolicach, ale widzialem to z wnetrza auta i nie znam dokladnej lokalizacji.

 Czy wiązka od tego bezpiecznika jest w tej wiązce co wychodzi pod maską ?

Czy przepalenie bezpiecznika moze być spowodowane brakiem masy?

W których miejscach są zlokalizowane wiązki które moge sprawdzić?

Jestem otwarty na wszystkie podpowiedzi.

Z gory dziekuję za pomoc

Bartek.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

 

 

A może ktoś ma schemat urzadzeń które są podpiete pod bezpiecznik F18?

Wiem ze kierunki, immobilizer,spryskiwacze, wycieraczki.

 

Edytowane przez lawka1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!