Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapalniczka kierowcy - brak zasilania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pytanie bardziej do ludzi znających zasady działania zapalniczki samochodowej. otóż mam taki problem, gdy podłączam jakiekolwiek urządzenie do zapalniczki przedniej pojazdu nie dostaje informacji iż takie coś zrobiłem (nie ładuje). Moja pierwsza myśl była ze pewnie brak zasilania. ALE! Jak ją wcisnę i chwilę poczekam, zapalniczka się nagrzewa i odskakuje a gdy ją wyciągam jest gotowa do odpalenia papierosa (czerwona). Zakładam zę to nagrzewanie tych obręczy polega na zwiększeniu oporu dzięki czemu metal się rozgrzewa i można odpalić papierosa. 

Więc prąd do zapalniczki dopływa skoro się ona nagrzewa - czy źle myślę i jest jakiś dodatkowy obwód.

Jeśli jeszcze nie muszę nie chce udawać sie do elektryka bo wiem ze jest dość trudno wymontować przednią zapalniczkę a nie chce żeby mi tam śrubokrętem nie zarysował (ostatnio mechanicy z "Bosha" porysowali mi schowek przy próbie wymiany filtra kabinowego...).

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtyczka tej ładowarki samochodowej na pewno dobrze pasuje do tego gniazda? Niestety sam miałem do czynienia z takimi wtyczkami uniwersalnymi, których obudowa była tak skonstruowana, że metalowy bolec na końcu nie dotykał dna gniazda. Czasem dało się trochę nożem poucinać wypustki i wtedy wtyczka wchodziła do końca, ale w efekcie lubiła wypadać na dziurach. To oczywiście sugestia, bo jeśli zapalniczka faktycznie się nagrzewa to prąd dochodzi. Nie ma znaczenia co podłączasz, auto nie jest aż tak inteligentne żeby ogarnąć co tam do gniazda zostało włożone.

Ewentualnie jeśli faktycznie korzystasz z tej zapalniczki, czyli odpalasz nią papierosy, to sprawdź czy dno gniazda nie jest zawalone popiołem.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!